Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde sertifika heyecanı yaşandı. Çamdibi Nedret Güvenç sahnesinde düzenlenen törende 2016 Bahar döneminde kurstan yararlanan 350 öğrenciye sertifikaları dağıtıldı. Üç aylık eğitimlerini tamamlayan küçüklere katılım belgelerini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila verdi. Bornova’nın gerçek anlamda bir eğitim kenti olduğunu vurgulayan Başkan Atila, “Çocuklarımızın geleceği ülkemizin geleceğidir. Bornova Belediyesi olarak eğitime verdiğimiz desteğimiz artarak devam edecek” dedi.

 Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde aldıkları üç aylık eğitimi tamamlayan öğrenciler sertifika heyecanı yaşadı. Çamdibi’ndeki Nedret Güvenç sahnesinde düzenlenen ve ailelerinin de katıldığı törende geleceğin bilim insanlarına katılım belgelerini Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila verdi. 2016 yılı Bahar döneminde kursa gelerek tamamlayan 350 öğrencinin katılım belgesi aldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da Dinamik Denetim Modeli

2008 yılından bu yana eğitim veren Bornova Belediyesi Genç Kaşifler Bilimevi’nde yılda üç dönem halinde kurslar gerçekleşiyor. 10 ve 11 yaşındaki 4. ve 5. Sınıf öğrencileri haftada 2 saat olmak üzere üç ay boyunca fizik, kimya, biyoloji, matematik ve teknoloji eğitimi alıyor.  Bornova’nın gerçek anlamda bir eğitim kenti olduğunu söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Bornova Belediyesi olarak eğitime büyük önem veriyoruz. BELGEM, Genç Kaşifler Bilimevi ve Mevlana Toplum ve Bilim Merkezi’nde geleceğimiz olan çocuklarımızı eğitimlerine destek oluyoruz. Kentimizde yaşayan herkesin eğitimlerimizden faydalanmasını istiyoruz” dedi. Bornova Belediyesinin birçok faaliyette bulunduğunu vurgulayan Başkan Olgun Atila, “Spor salonları, yollar ve parklar gibi bir çok fiziki yatırımlar yapıyoruz. Ama en önemli yatırım çocuklara ve gençlere olan yatırımdır. Bunlarda eğitimle oluyor. Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyetimize ve ilkelere sahip çıkarak yola devam etmeliyiz. Unutmamalıyız ki çocuklarımızın geleceği ülkemizin geleceğidir” diyerek düşüncelerini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.