Zeybekci’den, Kılıçdaroğlu’nun ‘ithal aday’ çıkışına yanıt:

Zeybekci’den, Kılıçdaroğlu’nun ‘ithal aday’ çıkışına yanıt:

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci’yi isim vermeden eleştirerek, “Baktılar İzmir’den istedikleri gibi bir kişi çıkmıyor. Ne yaptılar, dışarıdan ithal aday getirdiler. İthal belediye başkanıyla devasa bir İzmir yönetilir mi? İzmir’i yönetecek kişinin İzmir’in kültürüne sahip olması lazım. İzmir’i yönetecek kişinin, İzmirli olması lazım. İzmir’i yönetecek kişinin İzmir’in tarih ve dokusuna sahip çıkması lazım” dedi.

Buca’da partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışını yapan AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına cevap verdi. Kılıçdaroğlu’nu siyasi acizlikle suçlayan Zeybekci, şöyle dedi:

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP Konak’tan Sosyal Medya Atağı

“Aslında cevap vermek bile istemiyorum ama siyasete saygımdan dolayı konuşacağım. Bir şekilde cevap vermek durumundayım. Kendisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olduğu, kendisinin de nereli olduğunu ve İzmir milletvekili olduğunu konuşmak siyasete saygısızlık olur. Ben bu konuda nezaket göstermek istiyorum. Benim nereli olduğuma tam olarak aklı ermediyse soyadıma baksın. Nereli olduğumu anlar. İzmir’de İzmirli hemşerilerim benim ne kadar İzmir’i bildiğimi, ne kadar İzmirli olduğumu iyi bilirler. Kaldı ki böyle bir şeyi tartışmak siyasi nezaketsizliktir. Siyasete saygısızlıktır. Siyasette ilkesizliktir. Söyleyecek hiçbir şeyi olmadığı için bunları söylemek siyasi acizliktir. O sözlere şöyle cevap vereyim; her söze verilecek bir cevabımız vardır ama biz söze bakarız söz mü diye bir de söyleyene bakarız gerisini o anlar.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Geri dönüştürülebilir atık toplama aracı Buca’nın mahallelerinde

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekci, Ak Parti Buca Belediye Başkan adayı Mustafa Arslan’la birlikte Menderes Caddesi’nde SKM açılışını yaptı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.