Yenileri geliyor

Yenileri geliyor

Geçtiğimiz sonbaharda ilk bölümünü gerçekleştirdiği  ‘3. Uluslararası Heykel Çalıştayı’nın ikinci kısmına bugün başlayan İzmir Büyükşehir Belediyesi, farklı ülkelerden 9 heykeltraşın çalışmalarını kentin farklı noktalarında sergileyecek.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 1 Ekim ile 4 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlediği ‘3. Uluslararası Heykel Çalıştayı’nın 2.kısmını da başlattı.  Kültürpark 1 No’lu Hol’de yapılacak olan çalıştayın bu bölümüne, ilk bölüme katılan 5 sanatçının yanısıra, jüri tarafından belirlenen 4 yeni heykeltıraş daha katılacak. Doç. Arzu Atıl, Yrd. Doç Dr. İlker Yardımcı, Yrd Doç. Gökçen Ergür ile A. Can Aysan’ın katılımıyla oluşan jüri Ukrayna’dan Ganna Kyselova ve Valentina Dusavitskaya, Çek Cumhuriyeti’nden Marie Seborova ile Türkiye’den Mert Taşkındemir adlı sanatçıları yeni çalıştaya katılmaya layık gördü. Çalıştay sanatçıları her yıl olduğu gibi öğrencilerle atölye çalışmaları yapacak, ayrıca çalıştay alanı ziyaretçilere açık olacak. 3. Heykel Çalıştayı 2. Kısım çalışmaları 10 Temmuz’da sona erecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan ayı genelgesi

Yenileri geliyor

Son eserler çok beğenilmişti

‘3. Uluslararası Heykel Çalıştayı’nın geçtiğimiz sonbaharda yapılan ilk kısmına Rusya’dan Yury Tkachenko ve Dalgat Dalgatov, İspanya’dan Daniel Perez Suarez, Ukrayna’dan Mikola Bilyk ile Türkiye’den Can Akdaş katılmıştı. Sanatçılar, çalıştayda bronz dökümleri yapılacak olan 5 heykel hazırlanmıştı. Menemen’den getirilen 8.5 ton kil ile yapılan heykeller, halen Fuar İzmir’de sergileniyor. Heykellerin bronz dökümü yapıldıktan sonra ise kentin farklı noktalarında İzmirliler’in beğenisine sunulacak.

Yenileri geliyor

Sırada “Engelsiz heykeller” var

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ‘4. Uluslararası Heykel Çalıştayı’nın ise 1 Ekim-3 Kasım 2016 tarihleri arasında düzenleneceğini duyurdu. ‘Ben, İnsan. Engelsiz. Ayrımsız. Sınırsız’  temasıyla gerçekleştirilecek olan çalıştayda bu kez  taş ve metal materyal kullanılacak. Çalıştay için sanatçı başvuruları; www.izmirworkshop.org, info@izmirworkshop.org adresine e-posta ile yoluyla yapılacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.