Yaz Kurslarına Öğrenci Akını

Yaz Kurslarına Öğrenci AkınıBuca Belediyesi’nin, yoğun geçen eğitim öğretim döneminin ardından öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirebilmeleri, bilgi ve becerilerini geliştirebilmeleri amacıyla açtığı yaz kursları öğrenci akınına uğradı. 5 ayrı merkezde resimden, tiyatroya, baleden, satranca kadar 9 ayrı dalda açılan ücretsiz yaz kurslarına 1542 öğrenci başvurdu. Kurslar 27 Ağustos’a tarihe kadar devam edecek.

Yaz Kurslarına Öğrenci Akını

Çocukların yaz tatillerini daha verimli bir şekilde geçirmesi, sosyal, duygusal ve yetenek gelişimlerinin arttırılması amacıyla Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan yaz kursları yoğun ilgi görüyor. Çamlıkule Semt Evi, Charlie Chaplin Meslek ve Sanat Atölyesi, Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi, Evke-1 Semt Evi ve Güzel Sanatlar Merkezi’nde yaz dönemi için açılan ücretsiz kurslara 1542 başvuru gerçekleşti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Cemil Tugay: “Sözlerimi çarpıtmayın” 

24 Haziran’da başlayan ve rekor başvurunun gerçekleştiği kurslarda çocuklara yönelik olarak; İngilizce, gitar, satranç, resim, keman, tiyatro, bağlama ve bale kurslarının yanında yetişkinler içinde kurslar bulunuyor. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi’nde 11 Temmuz’da başlayacak yetişkin kurslarında ise; takı tasarım, keçe bez bebek, örgü çanta, hızlı okuma ve hafıza teknikleri, işaret dili, diksiyon, İngilizce ve okuma yazma branşları bulunuyor.

Yaz tatillerinde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayan her yaştan Bucalılar, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayan kursları ücretsiz olarak sunan Buca Belediyesi’ne teşekkür ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.