alexa sıralama

Tire’de çevre felaketi

Tire’de çevre felaketi

İzmir’in Tire ilçesinde çevre felaketi.

Denizleri tehdit eden müsilaj felaketinden sonra bir çevre felaketi de İzmir’in Tire ilçesinden geldi. Tire’de yol kenarından bulunan pirina fabrikası çevreyi katlediyor.

İzmir’in Tire ilçesinde bulunan pirina fabrikasından çıkan zeytin kara suyu toprak havuzlarda biriktirilerek toprağa karışıyor. Tire’deki köylüler yaşanan çevre felaketine tepki gösterdi.

Tire'de çevre felaketi

İlçede tarımcılık yapan vatandaşlar, “Bu fabrka yıllardır toprağımızı zehirliyor. Fabrika hiç bir denetim olmadan bu şekilde çalışmasına devam ediyor. Çevre Bakanlığı’na, İzmir Valiliği’ne şikayetlerde bulunduk. Ama kimse bu çevre felaketi hakkında bir şey yapmıyor. Burdan yetkililere bir kez daha sesleniyoruz, bu fabrikadan çıkan karasuyu tarım arazilerimizi zehirliyor. Bu konuya bir an önce bir çözüm bulsunlar” açıklamasını yaptı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Parti İzmir’den, en özel ‘Babalar Günü’ kutlaması

Tire'de çevre felaketi

Zeytin Karasuyunun zararları;

Zeytin karasuyu, içerdiği yüksek organik kirlilik nedeni ile çevre kirlenmesine sebep olmaktadır. İçeriğinde  Azot, Mağnezyum, Potasyum, Fosfat tuzları, Şeker, Bitkisel yağları da içerdiği gibi, Azot bileşikleri, Organik asitler, İnorganik içerik ve çeşitli mineral tuzların bulunması akıtıldığı alanlardaki canlılara zarar verebilmektedir.

Tire'de çevre felaketi

Kaynak: Tire’de çevre felaketi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.