Tire-Belevi Yolu Polemiği!

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, 31 kilometre uzunluğundaki Tire-Belevi yolunun duble yol haline getirileceğini açıkladı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Küçük Menderes buluşmasını gerçekleştirdiği 24 Ekim 2015 tarihindeki Ödemiş mitinginde söz konusu yolun duble yol haline getirileceğinin sözünü verdiğini hatırlatan Kaya, 1 Kasım 2015 genel seçimlerinin hemen akabinde çalışmaların başlatıldığını hatırlattı. 13 Ocak 2016 tarihinde AK Parti Tire İlçe Başkanı Mehmet Çeltikcoğlu ile birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiklerini ve konunun tekrardan gündeme geldiğini belirten Kaya, “Sayın Başbakanımızın sözünü verdiği Belevi-Tire yolu, Sayın Bakanımız Binali Yıldırım’ın talimatıyla duble yol haline getiriliyor. 2015 yılı trafik sayımlarına göre toplam yıllık ortalama günlük trafiği 2 bin 455 araç olan, ağır trafik oranı yüzde 12 seviyesindeki yolun duble yol haline getirilmesiyle daha güvenli ve hızlı bir hizmet sunulacak” dedi.

Yıldırım talimat
1 Kasım genel seçimlerinin ardından hükümetin kurulmasıyla birlikte Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı görevine gelen Binali Yıldırım’ın, bölgenin kaderini değiştirecek hizmetleri gerçekleştirmek adına yoğun bir faaliyet yürüttüğünü hatırlatan Mahmut Atilla Kaya, “Sayın Bakanımız Binali Yıldırım ‘söz konusu İzmir ise gerisi teferruattır’ anlayışıyla çalışıyor. Gecesini gündüzüne katarak hizmet vermeye devam ediyor. 13 Ocak 2016 tarihinde AK Parti Tire İlçe Başkanımız Mehmet Çeltikcoğlu ile birlikte kendisini ziyaret ettik. Burada bize Tire-Belevi yolunun duble yol haline getirilmesi için çalışmaların başlatıldığının müjdesini verdi. Bu güzergahın bölünmüş yol haline getirilmesiyle birlikte, bölgede üretilen tarım ürünlerinin ve Tire Organize Sanayi Bölgesi’nin ulusal ulaşım ağına etkin bir şekilde bağlantısı sağlanmış olacak. Bununla beraber eski yerleşim yeri olmasından dolayı, bölgede var olan turizm potansiyelinin ticari aktiviteye dönüşümünde ulaşım imkanlarının artmasının etkin rolü olacak. Bölgemize hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu.

Atilla Sertel rol çalma peşinde
Öte yandan, CHP İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in söz konusu yolla ilgili yaptığı açıklamaları da değerlendiren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya şunları söyledi: “Sayın Atilla Sertel’in yaptığı açıklamaları ciddiyetten uzak buluyorum. Sayın Sertel, ambulansın arkasına takılan sürücü kurnazlığında. Yatırım çalışmaları başlamış bir proje hakkında önce gündem yaratarak yalan-yanlış beyanlarda bulunuyor, daha sonra da ‘girişimlerim sayesinde proje gündeme alındı’ diyor. Bu tatlı su kurnazlığıdır. Türkiye’de kamu yatırımlarının hangi makamlar tarafından, nasıl hayata geçirildiği bellidir. Kimse durumdan vazife çıkartıp rol çalma hevesinde olmasın. Bu anlamda Sayın Sertel’in yaptıklarını ciddiye almaya değer bulmuyorum” 

 

Bu haber ilgini çekebilir ->  Karabağlar Belediyesi’nden bayram dayanışması
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.