TBMM’de İzmir Tartışması

TBMM’de İzmir Tartışması

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bugün İzmir tartışması ile açıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, saat 14.00’te açılan Meclis’in ilk gündem dışı konuşmasını yaparak şunları söyledi:

“Balbay, geçen hafta İzmir’e yapılan sağlık yatırımlarıyla ilgili yanlış ve eksik bilgilerle konuşmuştur. Çiğli Hastanesi’ni gidip görebilir. İzmir’e yapılan sağlık yatırımları artarak devam edecektir.”

Balbay, sataşma üzerine söz alarak Sürekli’ye Meclis kürsüsünden şu yanıtı verdi:

“Asıl eksik ve yanlış bilgi veren Sürekli’dir. İzmir’in en büyük hastanesi  Bayraklı’nın temeli Mart 2013’te atıldı. Mart 2016’da bitecekti. Bugün hala temelde. O hastanenin temeli 3 kez atıldı. Yani çok sağlam! İzmir’in hakkını verin. İzmir toplanan tüm vergilerin yüzde 11’ini sağlıyor, ama kamu yatırımlarından aldığı pay yüzde 2. Hangisi daha büyük?”

Bu haber ilgini çekebilir ->  FOÇA KORUMA AMAÇLI İMAR PLANINA KAVUŞUYOR

Sürekli, Balbay’a yanıt olarak şunu söyledi:

“BAYRAKLI’NIN ZEMİNİ ÇOK SERT, O YÜZDEN ÇALIŞMALAR UZUN SÜRDÜ”

Balbay bir kez daha söz alarak, “bu doğru değil. İlk temeli attığınızda hastaneyi devlet yapacaktı. Ancak müteahhit firmalarla finansman sorunu çıktı. Kapitülasyonlara rahmet okutacak şartlarda para bulundu. Halkın sağlığını sattınız. Sürekli’yi gerçekçi ve yürekli olmaya çağırıyorum. Bunları her zeminde tartışabilirim” karşılığını verdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.