ROMANLARDAN BATUR’A COŞKULU KARŞILAMA

ROMANLARDAN BATUR’A COŞKULU KARŞILAMA

CHP Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur’un, Ege mahallesinde gerçekleşen Roman vatandaşlarla buluşma toplantısı, mitinge dönüştü. Roman vatandaşların coşkulu karşılaması ile şölen yerine dönen Ege mahallesi Batur’u, ‘Başkan Batur’ sloganları ile karşıladı.

  CHP Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur’ için düzenlenen ve CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu Bedri Serter, Kani Beko ile CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşcu’nun katıldığı Ege Mahallesi Roman buluşması büyük bir mitinge dönüştü. Meşaleler ve bayraklar ve sloganlar eşliğinde mahalle girişinde karşılanan Batur, etkinlik alanına vatandaşların yoğun ilgisi ve coşkusu ile birlikte yürüdü. Yoğun alkış ve sloganlar eşliğinde konuşma yapmak için sahneye çıkan CHP Konak Belediye Başkan adayı Abdül Batur,  ‘Sorunlarınızı biliyorum. Çözümlerimle geliyorum’ dedi. Batur “İzmir’imizin Türkiye’mizi güzel insanları, değerli dostlarım. Bugün burada konak belediye başkanı adayı olarak sizlerle beraber olmaktan, İzmir’imizin güzel insanları ile bir arada olmaktan gurur duyduğumu ve sizlerle yol yürüyeceğimi bilmekten mutluluk duyduğumu söylemek isterim. Sizin sorunlarınız çok fazla biliyorum. Çocuklarınızın sorunları var. Eğitim sorunları var, iş sorununuz en önemlisi.. Gençlerimiz iş sorunlarını kullanarak başka yönlere sevk eden anlayışa bir son vereceğiz. Burada mesken sorunuz var . Buradaki topluma yakışmıyor. Bununla ilgili büyükşehir belediyesi bir çalışma yapıyor. Bu çalışmayı inceleyeceğiz. Hiç kimsenin hakkı yenmeden, mağdur edilemeden yerine getireceğiz. Kentsel dönüşüm bizim işimiz. Bakın tüm afişlerime. Benim adımın üstünde mimar yazıyor. Narlıdere’yi mimar gözüyle ve bakış açısıyla bugünkü modern haline getirdik. Sizinde en doğal hakkınız olan barınma hakkınızı çözeceğiz. En iyi dönüşümü Narlıdere’de yaptım. Gidip bakabilirsiniz. Ben sorunlarınızı biliyorum ve bu sorunları çözeceğim.Daha özgür bir mahalle için, yaşam biçimlerimize müdahale olmaması için 31 Mart’ta bir karar verecekseniz. Bunu iyice bir düşünün. İzmirliler yaşama biçimlerine önem verir. Biz buna çok önem veririz. Özgürlüklerimize sahip çıkmak için hep birlikte olmamız, birbirimize destek olmamız lazım. Konak belediye başkan adayına sahip çıkacağınız dan hiç kuşkum yok. Size Abdül Batur sözü; buradaki tüm problemlerin çözme noktasında Abül Batur yanınızda olacak. İş sorunu, aş sorunu, eğitim sorununu beraber çözeceğiz. 31 Martta yumruğu bir noktaya vurmamız gerekiyor. %60 oy sözü verdik. O yüzden çalışmamız lazım. Çok çalışmamız lazım. Ege mahallesine yakışan oy oranına %80 dir. Hep birlikte bunu başaracağız size güveniyorum.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da Uğur Mumcu’yu anma etkinliği

ROMANLARDAN BATUR’A COŞKULU KARŞILAMA

BATUR’DAN ROMANLARA SÜRPRİZ PROJE

Ege mahallesi sokaklarını dolduran ve evlerinin pencerelerinden büyük bir coşku ile Batura destek veren Romanlara başkan Batur birde sürpriz proje açıkladı. Batur “Bunu önümüzdeki haftalarda tüm projelerimizle birlikte açıklayacaktım ama bu coşkuyu ve bana gösterdiğiniz ilgiye karşılıksız kalamadım. Ben her zaman sizlerin yanında yakınında olacağım. Her zaman sıkıntılarınızı çözmek için birlikte olacağız. Siz değerli kardeşlerim için bir projemiz var. Bu projeyi hemen hayata geçireceğiz. Bir Roman Kültür Merkezi yapacağız. Bu merkez içinde gençlerle ve çocuklarla ilgili çocuk ve gençlik tiyatrolarını kuracağız. Engellilere dönük projelerimiz olacak. Kültür-sanat anlamında bir şehir tiyatrosu kurulması noktasında çalışmalara hemen başlayacağız. En önemlisi de kısa film yarışmaları yapacağız. Yaşlı bakım merkezi kuracağız” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da kaçak moloza geçit yok

ROMANLARDAN BATUR’A COŞKULU KARŞILAMA

MİLLETVEKİLLERİ ROMANLARDAN BATUR’A OY İSTEDİLER

CHP İzmir Milletvekilleri Özcan Purçu Bedri Serter, Kani Beko ise yaptıkları konuşmalarda “ Batur sizin evladınız. Bizim yol arkadaşımız. Bu mahalleden en az %80 oy bekliyoruz. Zaten size de bu yakışır. Ege mahallesinde parçalanma istemiyoruz. Yumruğu bir yere vurmak lazım. Sizin sorunlarınızı biz biliyoruz, biz çözeceğiz. Halktan yana, adaletten yana olan parti Cumhuriyet Halk Partisidir. Çözüm istiyorsak, dertlerimize derman istiyorsak, CHP’ye oy vereceğiz. Martın sonu Bahar” dediler.

ROMANLARDAN BATUR’A COŞKULU KARŞILAMA

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.