PKK’nın ‘Ege açılımı’ çökertildi: İzmir’de katliam depoları!

PKK’nın ‘Ege açılımı’ çökertildi: İzmir’de katliam depoları!

İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin Kemalpaşa ilçesinde 3 ayrı bölgede gerçekleştirdiği operasyonda, terör örgütü PKK’ya ait bir sığınak ve 8 depo bulundu. Örgütün Ege açılımı kapsamında oluşturulduğu belirtilen sığınak ve depolarda silahlar, el bombaları ve patlayıcı düzenekleri ele geçirildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü terör örgütü PKK’nın Ege açılımına yönelik soruşturma kapsamında İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Kemalpaşa ilçesinde 3 bölgede operasyon düzenledi.

Jandarma ekiplerinin Vişneli Mahallesi ormanlık alanda tespit ettiği depoda, 2 av tüfeği ve bunlara ait 585 fişek ile çok sayıda yaşam malzemesi ele geçirildi.

Arazideki arama tarama faaliyetlerini genişleten jandarma ekipleri, aynı bölgede yer altında 3 kişinin barınabileceği bir sığınak ve çevresinde 5 depo daha saptadı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  “Sanayileşmekten Başka Çare Yok"

Depolardaki aramalarda, MP-5 makineli tabanca, 9 mm çapında 142 MP-5 makinalı tabanca fişeği, üçer MP-5 şarjörü, komando bıçağı, el feneri, kamuflajlı askeri ve sivil elbise, 2 sırt çantası, 4 uyku tulumu, 2 kilogramlık 2 tüp, 176 konserve ile çok sayıda pil ve yaşam malzemesi bulundu.

Operasyonların, Bağyurdu, Ovacık ve Sarılar mahalleleri kırsalına kaydırılması sonucu icra edilen arama tarama faaliyetinde 2 depo daha bulundu. Ekiplerin aramasında toprağa gömülü patlayıcı madde düzeneği, 3 el bombası, 7 elektrikli fünye, bir kalaşnikof piyade tüfeği ve buna ait 11 şarjör ile 557 fişek, 208 tabanca fişeği, 2 düdüklü tencere ve bol miktarda yaşam malzemesi ele geçirildi.

PKK’nın ‘Ege açılımı’ çökertildi: İzmir’de katliam depoları!

İzmir İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekiplerin Kemalpaşa ilçesinde 3 ayrı bölgede gerçekleştirdiği operasyonda, terör örgütü PKK’ya ait bir sığınak ve 8 depo bulundu. Örgütün Ege açılımı kapsamında oluşturulduğu belirtilen sığınak ve depolarda silahlar, el bombaları ve patlayıcı düzenekleri ele geçirildi. ( İzmir İl Jandarma Komutanlığı – Anadolu Ajansı )

Örgütün Ege açılımı çökertildi
Jandarma ekiplerince imha edilen bir sığınak ve 8 deponun, terör örgütü PKK mensuplarınca Ege açılımı kapsamında hazırlandığının tespit edildiği belirtildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Hem Çocuklar, Hem Anneleri İçin

Ekiplerin, 23 Şubat’ta Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığına yapılan roketli saldırı sonrası terör örgütü PKK’nın Ege açılımı faaliyetlerine yönelik kırsal alanda 359 operasyon ve arama tarama faaliyeti yaptığı, Bayındır, Torbalı ve Buca ilçeleri kırsalında örgüte ait tüm sığınak ve depoların bulunarak imha edildiği bildirildi. Ayrıca “Kemalpaşa’daki son operasyonlarla terör örgütü PKK’nın Ege açılımı yapma çalışmalarının çökertildiği” kaydedildi.

Operasyonların geçmişi
Jandarma ekipleri, PKK’nın Ege açılımı kapsamında faaliyet gösterdikleri, Kemalpaşa ve Bayındır ilçelerindeki saldırılara da katıldıkları tespit edilen terör örgütü PKK’nın dağ kadrosundaki 3 mensubu ile yardım ve yataklık eden 6 kişiyi yakalamıştı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bitlis’te düşen helikopterde 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş da şehit oldu.

Zanlıların, 23 Şubat’ta Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığına roketli, 19 Mart’ta Kemalpaşa’da devriye görevi yapan askeri araca silahlı ve 22 Haziran’da Bayındır İlçe Emniyet Müdürlüğüne roketli saldırılar ile Bayındır’da bir çobanın öldürülmesinin planlayıcısı ve faillerinden olduğu kaydedilmişti.

Ele geçirilen kalaşnikof tüfeğin kriminal laboratuvarındaki ilk incelemesinde ise silahların 19 Mart’ta bir uzman çavuşun yaralandığı Kemalpaşa İlçe Jandarma Komutanlığına ait devriye aracına teröristlerce düzenlenen saldırıda kullanıldığı belirlenmişti.

İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda, terör örgütü PKK’nın “Ege açılımı sorumlusu” olduğu bildirilen H.D. de 17 Kasım’da düzenlenen operasyonda Bornova ilçesinde bir sığınakta yakalanmıştı. (

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.