Pekdaş’tan Gültepe’ye tesis müjdesi

Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş ve yönetim kurulu üyeleri Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’ı makamında ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen kongreyi kazanan Yapıcıoğlu Spor Kulübü Başkanı Başdaş ve yönetimini makamında ağırlayan Başkan Pekdaş, yeni seçilen yönetime hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

GÜLTEPE’YE SPOR KOMPLEKSİ

Konak Belediyesi olarak amatör kulüplere verdikleri desteğin yeni dönemde de sürdüreceğini dile getiren Pekdaş, sporu daha geniş kitlelere ulaştırmak için yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi. Göreve gelir gelmez mevcut spor tesislerini yenileyerek amatör kulüplerin kullanımına açtıklarını dile getiren Pekdaş, bunun yanında yeni spor tesisleri yapmak için de yoğun mesai harcadıklarını söyledi. Gültepe Semti’nde uzun yıllardır boş duran eski ekmek fabrikasının arazisini İzmir Defterdarlığı ile Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü yetkilileriyle yapılan görüşmeler sonucunda kendilerine tahsis edildiğini belirten Pekdaş, Toros Mezarlığı’nın hemen karşısında bulunan 5 bin metrekarelik alana çok kapsamlı bir spor kompleksi inşa edeceklerinin müjdesini verdi. Komplekste hem kapalı bir spor salonu hem de nizami bir halısahanın yer alacağının bilgisini de veren Başkan Pekdaş,  şuanda uygulama projesi çizilen tesisin temelini yılbaşından önce atmayı planladıkları söyledi. Pekdaş, belediye olarak Konak’ın birkaç noktasında daha spor tesisi yapma çalışmalarının olduğunu, ilerleyen günlerde bu projeleri de duyuracaklarını dile getirdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP’li Bakan intihar mektuplarını Meclis’te okudu!

EN AZ ÜÇ BRANŞ KRİTERİ

Konak Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Sait Başdaş da yeni dönemde yapmak istedikleri çalışmaları anlattı. Aynı zamanda Konak Belediyesi’nde Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Meclis Üyesi de olan Başdaş, Konak’taki 25 amatör spor kulübünün bir araya gelmesiyle oluşan Kulüpler Birliği’nin yeni dönemde birçok ilki gerçekleştirme kararlılığında olduğunu vurguladı. Yeni alınan bir kararla en az üç branşta faaliyet gösteren amatör kulüplerin birliğe üye olabildiğini, bunun dışında kalanların üyeliklerinin iptal edileceğini dile getiren Başdaş, ayrıca yeni sporcular kazanmak için okullara giderek seçmeler yapacaklarını da söyledi. Başdaş, amaçlarının gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırarak, spora yönlendirmek olduğunu sözlerine ekledi. Yaklaşık bir saat süren ziyaret sonunda Başdaş ve yönetim kurulu üyeleri Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş’la hatıra fotoğrafı çektirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.