Patates Üreticisine İyi Haber

Geçtiğimiz hafta Ödemiş’i ziyaret ederek üreticinin sorunlarını dinleyen ve 800 ile 1000 ton arasında patates alımı sözü veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, bu rakamın 1.350 tona çıkarılması talimatı verdi. 10’ar kiloluk paketler halinde hazırlanacak patatesler ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yerelde kalkınma ve üreticinin desteklenmesi için hayata geçirdiği çalışmalara bir yenisini daha ekledi. Bugüne kadar çeşitli kooperatiflerden yaklaşık 224 milyon liralık alım yapan Büyükşehir Belediyesi, son dönemde kriz içinde olan patates üreticisinin yardım çığlığını duydu. İzmir’in yerel yönetimi, patates hasat sezonunun başladığı günden bu yana fiyatların dip olması nedeniyle zor durumda olan üreticilerden toplam 1.350 ton (1 milyon 350 bin kilogram) patates alacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  ALAÇATI SULAK ALANINDA DEVAM EDEN İNŞAATLAR,  KANUNA AYKIRIDIR VE DERHAL DURDURULMALIDIR!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yasaların tarım ve hayvancılığı desteklemek için verdiği yetkiye dayanarak; S.S. Gereli Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesindeki Gereli Kooperatifi, Kaymakçı Kooperatifi, Çaylı Kooperatifi, Gölcük Kooperatifi ve Bozdağ Kooperatifi’nden 1000 ton, S.S. Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi bünyesindeki Bademli Kooperatifi, Kayaköy Kooperatifi, Adagüme Kooperatifi, Ovakent Kooperatifi ve Üçkonaklar Kooperatifi’nden de 350 ton patates alarak zor durumda bulunan üreticiye destek olacak. Büyükşehir Belediyesi, aldığı patatesleri 10’ar kilogramlık paketler halinde, önümüzdeki günlerden itibaren gıda kolileri ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara ve Süt Kuzusu projesinden yararlanan vatandaşlara dağıtacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan ayı genelgesi

Başkan açıklamıştı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 3 Haziran’da CHP milletvekilleri, il yönetimi, ilçe belediye başkanları ve meclis üyeleriyle birlikte Ödemiş’i ziyaret ederek patates üreticilerinin sorunlarını yerinde dinlemişti. Başkan Kocaoğlu, orada yaptığı açıklamada, krizi çözmek için çalıştıklarını ve üreticilerden 800 ile 1000 ton patates alımı yapacaklarını müjdelemişti. Başkan Kocaoğlu’nun bu açıklamasından tam bir hafta sonra Belediye harekete geçerek patates alımını başlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.