“Önceliğimiz halkın esenliği”

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Zabıta Teşkilatı’nın 60. kuruluş yıldönümünü kutlamaları kapsamında kendisini ziyaret eden zabıta personelini makamında ağırladı. Belediye Başkan Yardımcısı Celil Durdu, Zabıta Müdürü Tayyar Fırat ve zabıta amirlerinin katıldığı görüşmede, gece gündüz demeden halka hizmet eden zabıta personeline teşekkür eden Başkan Pekdaş, Türkiye’nin içinden geçtiği bu zorlu dönemde esnaf ve vatandaşın huzur, sağlık ve esenliğini sağlamak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Konak’ın İzmir’in merkez ilçesi olmasından ötürü her zaman göz önünde olduğunu söyleyen Pekdaş, “Sizin üzerinize çok iş düşüyor, sorumluluğunuz daha fazla. Hem vatandaşa hizmet götürmek, hem onların sağlıklı hizmet almasını sağlamak, hem de gösterilecek toleransın sınırını ayarlamak gibi görevleriniz var” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Personeline “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” Eğitimi

VATANDAŞ ‘HELAL OLSUN’ DEMELİ

Sahada çalışan zabıtaların karar verirken daha hassas düşünmesini isteyen Başkan Pekdaş, gösterilecek toleransın da iyi ayarlanması gerektiğinin altını çizdi. “Her gün, her zaman aynı olmuyor. Sizlerin koşulları değerlendirip, o koşullara uygun çözümler bulmak gibi bir göreviniz daha var” diyen Pekdaş şöyle konuştu:
“Hepimiz gibi sizler de bu ülkenin bir yurttaşısınız ve sizin de eşiniz, dostunuz, akrabalarınız bu yaşananlardan etkileniyor. Hizmeti aynı zamanda biz kendimiz için de yapıyoruz. Yani sizin yaptığınız hizmetler yine size dönüyor. Bu nedenle tolerans sınırını koşullara göre ayarlamamız gerekiyor. Bildiklerimizi sürekli yenileyerek, somut durumları tespit ederek işlerimizi yapmak zorundayız. Hepimizin iyi değerlendirmeler yapmamız gerekiyor. Vatandaşa ‘Helal olsun haklılar. Burada yaptıkları iş doğru iş’ dedirtmek bizim elimizde.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.