Kubilay Koşusu 1 Gün Ertelendi

23 Aralık Cuma günü yapılacağı duyurulan, “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu”, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın aynı gün gerçekleştireceği İzmir programları nedeniyle 24 Aralık Cumartesi gününe ertelendi.  Toplam 30 bin TL ödüllü koşu için son başvuru tarihi ise 23 Aralık Cuma günü olarak güncellendi.

Menemen ilçesinde 86 yıl önce meydana gelen kanlı ayaklanmada, Cumhuriyet karşıtı güçler tarafından şehit edilen Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay ve arkadaşları, 23 Aralık’ta bir kez daha anılacak. Anma etkinlikleri kapsamında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu”nun tarihi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın aynı gün gerçekleştireceği İzmir programları nedeniyle 24 Aralık Cumartesi olarak revize edildi. Ülkenin başarılı atletlerini bir araya getirecek ve 4 farklı kategoride düzenlenen koşunun startı saat 10.00’da verilecek. Bu yıl 10. kez düzenlenecek 10 kilometrelik koşu,  Çanakkale Asfaltı’ndan başlayarak Menemen’deki Şehit Asteğmen Kubilay Anıtı önünde sona erecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Esnafın Pandemi Yaraları Birlikte Sarılacak

Toplam 30 bin TL ödüllü yarışmaya son başvuru tarihi 23 Aralık Cuma günü olarak belirlendi. Aşık Veysel Rekreasyon Alanı Buz Sporları Salonu’nda saat 17.00’ye kadar kabul edilecek kayıtlar hakkında ayrıntılı bilgi  0232 293 4213 nolu telefon numarasından alınabilecek.

Yarışma Büyük Erkek (1996 doğumlu ve üzeri), Büyük Kadın (1996 doğumlu ve üzeri), Genç Erkek  (1997-1998 doğumlular), Genç Kadın (1997-1998 doğumlular) kategorilerinde düzenlenecek.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.