Kocaoğlu’ndan sel mağduru ilçeye çıkarma: Yaralar sarılacak!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, selden zarar gören Dikili ilçesinde yaşamı normale döndürmek için tüm birimleriyle çalışıyor. Özellikle başta Kabakum Mahallesi olmak üzere Bahçeliköy, İslamlar, Kıroba, Müsellem ve Saihleraltı’nı etkileyen şiddetli yağışın ardından ilçeye giden Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, sorunun yaşandığı bölgelerde inceleme yaptı, zarar gören vatandaşlarla görüştü. Başkan Aziz Kocaoğlu’na Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da eşlik etti. Çalışmalar hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Dikili Hizmet Merkezi ve İZSU yetkilileri, DSİ kanallarının taşması sonucu oluşan baskının etkisinin, karayolundaki menfez ağızlarının yol çalışması sırasında kapatılması nedeniyle daha da arttığını belirtti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da girişimci kadınlar konuştu

Gereken yapılacak
İZSU ve İtfaiye ekiplerinin 100’ü aşkın personel ve onlarca araçla bölgede 24 saatten uzun bir süre kesintisiz mesai yaptığını belirten İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Personelimiz bugün hayatı normale döndürmek, yaraları sarmak adına yoğun bir şekilde çalışıyor. Yarından itibaren de bir daha böyle bir durum yaşanmaması için yapılması gereken işleri ele alıp hızlı bir şekilde harekete geçeceğiz” dedi.

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, resmi olarak açıklanan 110 kg yağış miktarının ilçe merkezinde gerçekleşen yağış olduğunu, Kabakum gibi sınırdaki ilçelerde ise bu miktarın 200 kg’ı geçtiğini söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Dikili Belediyesi ekiplerinin şiddetli yağışın etkileri ortaya çıkmaya başladığı andan itibaren vatandaşlardan gelen yardım taleplerinin hepsine koştuğunu belirten Tosun, “İlçe merkezinde önemli bir olumsuzluk yaşamadık. Bu da yapılan altyapı çalışmalarının önemini gösteriyor. Başkanımız Aziz Kocaoğlu ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.