Karabağlar’da spor zamanı

Yaz mevsimin yaklaşmasıyla Karabağlar Belediyesi’nin spor merkezlerinde step, aerobik, pilates, zumba, halk oyunları, ritm ve tenis  kurslarına katılan kursiyer sayısında büyük artış yaşanıyor. Spor eğitmenleri eşliğinde egzersiz yapan kadınlar hem form tutuyor, hem de yaza fit girmenin planlarını yapıyor.

Karabağlar Belediyesi Spor Müdürlüğü tarafından açılan spor tesislerinde her yaştan kadın spor yapma imkanı buluyor. Karabağlar ilçesinde Gürcan Ulucan Spor Merkezi, İhsan Alyanak Spor Salonu, Devrim Spor Merkezi, Uğur Mumcu Spor Merkezi, Karabağlar Spor Merkezi, Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Spor Salonu ve Basın Sitesi Tenis Kortu’nda toplam bin 150 kadın kursiyer kurslardan yararlanıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bayraklı Yeni Parklara Kavuşuyor

Karabağlar’da spor zamanı

Hafta boyunca kurs var

Haftanın 3 günü aerobik, pilates, 1 günü halk oyunları ve ritm, 2 gün zumba, 2 gün ise tenis kortlarından yararlanan kadınlar, spor yapmanın önemine dikkat çekerken, aynı zamanda yaz mevsimi yaklaşırken zayıf ve formda kalmak için tüm kurslara tam katılım sağladıklarını belirttiler.

Karabağlar’da spor zamanı

Spor okullarına da ilgi büyük

Karabağlar Belediyesi’nde kadınlara yönelik spor kurslarının yanı sıra 4-18 yaş arasında gençlere yönelik basketbol, voleybol, futbol, jimnastik, bocce, taekwondo, karate, halk oyunları, halk oyunları ritm ve tenis kursları da devam ediyor. Yetkililer ayrıca erkek yetişkinlere yönelik halk oyunları, ritm ve tenis kursları ile engellilere yönelik(otizm grubu) hareket eğitimi kurslarına da hafta içi ve hafta sonu dahil toplam iki bin 910 kursiyerin devam ettiğini ifade ettiler.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan Arda, İzmir’in Çernobili’ne karşı DUR’acak

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.