Kadınlara resmi nikah çağrısı

Kadınlara resmi nikah çağrısı
 AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekci’nin eşi Ayşen Zeybekci ev ziyaretlerinde bulundu. Zeybekci, kadınların resmi nikah olmadan evlenmemelerini istedi, “Resmi nikah varsa haklar vardır” dedi.
Ayşen Zeybekci’nin ilk ziyareti Yeşildere’de oturan Müzeyyen Değirmenci oldu. Kendisine gelen davetleri geri çevirmeyen Ayşen Zeybekci, ev sahibinin yanı sıra mahalle sakini diğer kadınlarla bir araya geldi. Sorunları ve talepleri not alan Zeybekci, “Bu kadar modern, bu kadar güzel bir kentin kötü durumda olması kabul edilemez bir durum” ifadesini kullandı. Sohbete Yeşildere semtinin işsizlik, altyapı eksikliği ve çocuk parkının olmaması gibi konular damga vurdu. Ayşen Zeybekci tüm söylenenleri tek tek not alarak tüm taleplere tek tek dönüş yapılacağını belirtti.

Kadınlara resmi nikah çağrısı

 SPORLA YAŞAYAN İZMİR
 Zeybekci, “Burası İzmir’in en eski ve aslında en merkezi yaşam alanlarından biri. Altyapı yetersizliği, çevrenin bakımsız olması ve en basit bir ulaşım için insanların türlü zorluklara katlanmak zorunda kalması hoş değil. Söz konusu çocuklarımız, evlatlarımız olunca tabii ki hassasiyetimiz artıyor. Böyle büyük bir alanda çocuklarımız için bir park olmaması çok üzücü. Nihat bey ve ekibi sadece çocuklarımız için değil, kadınlarımız için de rahatça yürüyüşlerini yapabilecekleri, her daim spor yapma şansına erişebilecekleri çok güzel projeler üretti. Amacımız, evlatlarımızın güven içinde, evlerine kapanmadan hem sosyalleşecekleri hem çocukluklarını doyasıya yaşayabilecekleri yaşam alanları yaratmak. Biz genç, dinamik, yeşili bol ve sporla yaşayan bir İzmir hayal ediyoruz” dedi.
 HAKLARINIZI BİLİN
 Ayşen Zeybekci’nin  bir sonraki durağı Eşrefpaşa’da Vesile Sincar’ın evi oldu. Buradaki sohbette ise işsizlik ve kadınların hakları konuşuldu. Zeybekci, “Kadınlarımızın sahip olduğu hakları bilmeleri en önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Bazı kardeşlerimizin resmi nikahları yok. Bu ne demektir? Böyle bir şey kabul edilebilir mi? Her şeyden önce sahip olduğunuz hakları bilmeniz bizim için hayati önem taşıyor. Aynı şekilde resmi nikah demek hayatın her alanında, devletle olan her işinizde ve evlatlarınız, geleceğiniz için tartışmasız önceliktir. Aman, bu konuyu atlamayın. Resmi nikah varsa aile vardır, haklar vardır, gelecek vardır” dedi.
Kentsel dönüşüme de değinen Zeybekci, şunları söyledi:
 “Çarpık yapılaşmanın, altyapının yetmediği, çöplerle sarılı bir yaşam olmamalı. Altyapı ve ulaşım sorunu olmayan, çevreci, oyun alanları ve her türlü modern imkanın sunulduğu bir kentsel dönüşüm yapılacak. Diyelim ki bunu istemiyorsunuz, onun da çözümü var. İzmir’in kuzey, doğu ve güneyinde oluşturulacak 3 yeni şehirde dar gelirliler, kira öder gibi ev sahibi olacaklar. Yani İzmir, bambaşka bir vizyonla kucaklayacak geleceği” diye konuştu.
Bu haber ilgini çekebilir ->  Milletvekili Sındır, “Bosna Hersek’in açık denizlere ulaşımı engelleniyor!”
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.