İZSU’dan Menderes’e yeni şebeke

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, 5.5 milyon liralık yatırımla Menderes’in Çamönü, Çakaltepe, Karakuyu, Kısıkköy, Çileme ve Efemçukuru mahallelerinde içme suyu alt yapı yatırımlarına başlıyor.

Çevre yerleşimlerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan sağlıklı içme suyu alt yapısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımları ile çözülüyor. Kentin dört bir yanında pek çok şantiyede seferber olan İZSU, 1401 kilometre uzunluğundaki yeni içme suyu şebekesi yatırımını sürdürürken, Menderes’in mahallelerinde de çalışmaya başlıyor.

Çalışmalar kapsamında Çamönü, Çakaltepe, Karakuyu, Kısıkköy, Çileme ve Efemçukuru’na su sağlayan kaynaklar, kuyular ile depo arasında bulunan, eskiyen ve kaçaklara neden olan iletim hatları baştan sona yenilenecek. Çamönü, Çakaltepe, Karakuyu ve Kısıkköy’de bulunan eski içme suyu şebekeleri de yeni, basınca dayalı borularla değiştirilecek. Önümüzdeki günlerde başlayacak imalat çalışmaları 2017 yılı Eylül ayında tamamlanacak. Toplam 78.7 kilometre uzunluğundaki şebeke yenileme çalışmaları 5.5 milyon liraya mal olacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova Belediyesi Kendi Bitkilerini Üretmeye Başladı

Daha önce Çileme ve Efemçukuru köylerinin içme suyu şebekelerini yenilediklerini belirten İZSU Genel Müdürlüğü yetkilileri, “Özellikle bu yerleşim yerlerine su temin eden kaynak, kuyu ile depo arasındaki iletim hatları çok eski ve kaçaklara neden oluyor. Yaklaşık 20 kilometre uzunluğunda iletim hattı yenileyeceğiz. Efemçukuru ve Çileme dışındaki köylerimizde de iletim hatlarının yanı sıra şebekeler yenilenecek. Böylelikle 6 mahallemizde kaçaklar nedeniyle yaşanan su sıkıntıları sona erecek” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.