İZMİR’İN ÜRETİCİ KADINLARI URLA’DA BULUŞTU

 

  1. İzmir Kadın Kooperatifleri Koordinasyon Toplantısı Gündemi Urla Urit Ses Salonunda gerçekleşti. Urla Belediyesi ve Urla Kadın Kooperatifinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, Avukma, Balçova, Bayındır, Bayraklı, Bornova, Çeşme, Karşıyaka, Kavacık, Menemen, Mordoğan, Ödemiş ve Seferihisar Hıdırlık kadın kooperatifleri katıldı.

Urla Kadın Kooperatifi Başkanı Duriye Kayserlioğlu, Kadın Emeği Değerlendirme Vakfı Koordinatörü Ayşe Temiztaş ve İBB Sosyal Projeler Dairesi Kadın Çalışmaları Şube Müdürü Aydan Kumral’ın açılış konuşmalarından sonra toplantı 8 Mart Kadın Emeği Fuarının Değerlendirilmesi, Maliye Muhasebesi İle İlgili Bilgilendirme, Gelecek Dönemin Etkinlikleri ve Kooperatiflerde Yapılan Eğitimler gibi konuların değerlendirilmesi ile devam etti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Esnafa Ramazan Desteği

Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar’da toplantıya gelerek farklı ilçelerden gelen üretici kadınlar ile selamlaşarak emekçi kadınlarla teker teker sohbet etti. Ardından kürsüye çıkan Başkan Uyar, Urla Belediyesi olarak Urlalı kadınlar için neler yapıldığını anlattı.

İZMİR’İN ÜRETİCİ KADINLARI URLA’DA BULUŞTU

“HER GEÇEN GÜN GÜÇLENMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Düzenlenen koordinasyon toplantılarındaki hedefin, kooperatiflerin kuruluşlarından bugüne kadar her alandaki tecrübelerini paylaşması, daha aktif, üreten ve ortaklarına gelir getiren, gelişmiş kooperatifçilik faaliyetleri yürütebilmek için işbirliğin güçlendirilmesi olduğunu ifade eden Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar: “ Kadın Kooperatifleri kadınlarımızın her alanda geliştirilmesi, sosyalleştirilmesi ve ekonomik olarak kalkınmasını sağlayan bir kadın dayanışma ve mücadele sürecidir. Bu süreçteki ortak hedefimiz kadının sürekli güçlendirilmesi ve sürdürülebilir gelir elde etmesidir. Urla Belediyesi olarak bu süreçte kadınlarımıza yönelik birçok şeye imza attık. Tüm çalışmalarımızı Urlalı kadınlarımız gelişsin, güçlensin ve emeği değer bulsun diye yapıyoruz. Her geçen gün çalıştığımız alanları arttırarak işbirliği içerisinde güçlenmeye devam edeceğiz. Sokağa çıkan, yeni bir şey öğrenen ve en önemlisi evine ekmek götüren kadınlarımızın sayısı arttıkça dayanışmamız ve mücadelemiz anlam kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’ta dayanışmayı birlikte büyütelim

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.