İzmir’de spor artık daha ‘renkli’

Spora ve sporcuya desteklerini sürdüren İzmir Büyükşehir Belediyesi, kentin spor sahalarında yaptığı iyileştirme çalışmalarıyla da dikkat çekiyor. Spor alanlarının zeminlerinde uluslararası standartlardaki malzemeler ile yapılan düzenlemeler, canlı renkleriyle vatandaşların ilgisini çekiyor. Yetkililer, renkli sahalar sayesinde vatandaşların spor yapma motivasyonlarının arttığını söylüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında başlanan çalışmalar kapsamında Bornova Aşık Veysel Rekreasyon Alanı ve Evka 4, Balçova İnciraltı, Bayraklı Ekrem Akurgal Rekreasyon Alanı, Mansuroğlu Mahallesi Şehit Hakan Ünal Parkı, Buca İlçesi Hasanağa Bahçesi, Karşıyaka Şemikler, Gaziemir, Konak Susuzdede -Zeynep Aslı ve Tarık Zafer Parkı’nda bulunan kamuya açık 30 adet spor sahasında çalışma gerçekleştirerek zeminleri renklendirdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Gaziemir’in balkonlarında bayram coşkusu

İzmir’de spor artık daha 'renkli'

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE DESTEK
“Amatör Spor Kulüplerine Tesis Desteği Sağlanması” projesi kapsamında ise Buca Belediyesi’ne Kuruçeşme, Çiğli Belediyesi’ne Güzeltepe ve Karşıyaka Belediyesi’ne de Şemikler Futbol Sahası’nın tahsisi yapılarak ilçelerde spor aktivitelerinin canlanması için katkı sağlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi sorumluluğunda bulunan Balçova İnciraltı halı sahası, Konak Fuar halı sahası, Çiğli Güzeltepe futbol sahası ve Bayraklı Çiçek mahallesi halı sahası zeminleri de FIFA kalite standartlarına göre test edilmiş suni çim halı kaplama yapılarak yenilendi.

Kemalpaşa İlçesi’nde bulunan Yukarıkızılca Çok Amaçlı Salonu zemini sentetik poliüretan ile kaplanarak ilçede yaşayan vatandaşların kullanımına sunuldu. Tire Hürriyet Mahallesi’ndeki halı saha zemini yenilemesi, Atatürk Parkı’nda da tartan yürüyüş ve koşu yolu düzenlemesi yapıldı. Bu çalışmanın beton işleri Tire Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Karabağlar Olimpiyat Köyü’nde de ihtiyacın karşılanması için tartan yürüyüş ve koşu yolu yapıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.