İzmir polisinden panik yaratan bomba tatbikatı!

Kentte olası terör olaylarına karşı bir süre önce Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya’nın talimatıyla, metro istasyonu, vapur iskelesi, otobüs durakları ile vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarda, ekipler devriye görevine başladı. Bu kapsamda sık sık toplantılar da yapan polis birimlerinden Asayiş şube Müdürlüğü’ne bağlı polisler de, tatbikat gerçekleştirdi.

KÜLTÜRPARK SEÇİLDİ
Tatbikatta, Kültürpark içerisindeki polis birimine bombalı saldırı gerçekleştirildiği senaryosu hayata geçirildi. Patlama olduğuna yönelik telsizden anons yapılmasıyla birlikte, önceden yapılan görevlendirmeler çerçevesinde ekipler, ilk olarak Kültürkpark çevresinde önlem aldı. Şüpheli görülen kişiler üzerinde arama yapıldı. Yine bölgeye ambulans ve müdahale birimlerinin kolay gelmeleri için belirle noktalarda, trafik kesilmiş gibi davranıldı. Emniyet yetkilileri tatbikatı, ekiplerin böyle bir durumdaki performanslarını görmek istedikleri için yaptıklarını açıkladı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Gaziemir’in balkonlarında bayram coşkusu

TATBİKAT HEYECANA NEDEN OLDU
Tatbikat sırasında önlem alan polislerin, ekip araçlarının sirenlerini çalması ise, kentte heyecana neden oldu. Birçok kişi, ne olduğunu anlamaya ve polislerden bilgi almaya çalıştı.

Bu arada tatbikat, sosyal medyada da gündeme geldi. Kullanıcılar, tatbikatla ilgili paylaşımlarda bulundu. Kentte önemli bir olayın yaşanmadığını duyurdu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.