İsim tartışmasına AK Parti de katıldı

İsim tartışmasına AK Parti de katıldı

Doğanlar Mahallesi’ndeki Yeni Bornova Stadı’na İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun isminin verilmek istenmesi fikri, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun resmi açılışı yaptığı geçen 8 Ekim günü ortaya çıktı.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, stada Aziz Kocaoğlu adını vermek istediklerinin, ancak onun bunu kabul etmediğini söyledi. Açılışta konuşma yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, bu öneriyi desteklediğini açıkladı. Bunun üzerine Yeni Bornova Stadı’na İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun isminin verilmesi kararı, Bornova Belediye Meclisi’nce oybirliği ile alındı. Meclis’te grubu bulunan CHP’li ve AK Partili üyelerin tamamı Bornova Stadı’na “Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’ isminin verilmesi talebine olumlu oy kullandı. Bu gelişme üzerine açıklama yapan Aziz Kocaoğlu ise isminin verilmesini kabul etmeyeceğini söyledi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Kadınlara “Öz Savunma” Eğitimi

İsim tartışmasına AK Parti de katıldı

AK Parti de bu tartışmanın dışında kalmadı ve ilk değerlendirme İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan geldi. Hamza Dağ, twitter hesabından, “Genel başkanınızın, 10 yılın sonunda bir stada isminizin verilmesini istemesi, emeklilik iması gibi geldi bana” paylaşımında bulundu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.