İş Sahibi Yapan Belediye

Türkiye’nin onulmaz derdi işsizlik, her sene büyüyen rakamlarla devam ediyor. Yoğun nüfusa sahip ilçelerden Buca’da da var olan istihdam sorununa, Buca Belediyesi el atıyor.

Buca Belediyesi’nin ilçedeki istihdam sorununu ortadan kaldırmak amacıyla başlattığı iş garantili meslek edindirme kursları devam ediyor. Buca Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA)’nın desteği, Buca Ege Giyim Organize Sanayi Bölgesi (BEGOS) projesi kapsamında, kullanım hakkı aldığı 24 tekstil dikim makinesi ile başlattığı iş garantili meslek edindirme kursunun 2. Etabı için başvuruları almaya başladı. 18- 35 yaş arası vatandaşları kapsayan ve 2 ay süren kurstan her dönem 24 kişi faydalanabiliyor.

İş Sahibi Yapan Belediye

Açılan kursta 12 adet düz dikiş, 5’er adet overlok, 5 adet reçme ile birer adet ilik düğme makinesinin kullanım ve uygulamalarının eğitimini alan vatandaşlar, net ücret, sigorta, yemek ve ulaşım avantajlarıyla BEGOS’ta iş sahibi olacak.

Yılda yaklaşık 150 vatandaşı iş sahibi yapacak, iş garantili meslek edindirme kursunun 2. Etabı için hazırlıkların başladığını belirten Buca Belediyesi yetkilileri, iş sahibi olmak isteyen vatandaşların 1 Şubat tarihine kadar Çamlıkule Semt Evi’ne başvurularını yapabileceğini belirtti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Cemil Tugay: “Sözlerimi çarpıtmayın” 
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.