İlk Ziyaret Küçük Menderes’e

CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, memleketin iyiliği ve partisinin başarısı için çalışacaklarını söyledi.
CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, İzmir’in Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Beydağ ve Tire ilçelerini ziyaret ederek partililerle bir araya geldi. Ziyaret ettiği tüm ilçelerde coşkulu partililer tarafından karşılanan Sındır, hemşehrileriyle yakından ilgilendi, görüş ve önerilerini dinledi. Bayındır, Ödemiş, Kiraz, Beydağ ve Tire’de CHP İlçe Başkanlıklarında partilileriyle bir araya gelen Sındır, “Bir telefon kadar uzaktayım. Kapım hepinize ve sonuna kadar açık. Sen-ben ayırımı yapmadan, memleketimizin iyiliği ve partimizin başarısı için çalışacağız” dedi.
Konuşmasına yeni görevine değinerek başlayan Sındır, genel sekreterlik görevini layıkıyla yapabilmek için var gücüyle çalışacağını ifade etti. Sındır, “Bu önemli görevi en iyi şekilde yapmak, yapabilmek ancak ve ancak sizlerin katkısı ve değerli desteği ile olacaktır. Ön seçimde, 7 Haziran’da, 1 Kasım’da sizlerle kucaklaştık, birlikte çalıştık. Bugün aldığım bu onurlu görev de birlikte çalışmanın, dayanışmanın ve hangi koşulda olursa olsun CHP ilke ve değerlerine sahip çıkmanın takdiridir. Bugün bana verilen görev ve yetki örgütümüzün, yani sizlerindir. Tabi onuru ve sorumluluğu çok büyük olan bu makam tüm Türkiye’yi kapsamakta. Onun için partimizin başarısına, memleketimizin iyiliğine katkı koyacak çalışmalarda örgütümüzle birlikte olacağım. Bu süreçte sizlere ve hemşehrilerime bir telefon kadar uzaktayım. Kapım hepinize ve sonuna kadar açık. Bugün içinde bulunduğumuz durum insanımızın, yarınımızın, Cumhuriyetimizin bekasının meselesi. Sen-ben ayırımı yapmadan, memleketimizin iyiliği ve partimizin başarısı için çalışacağız” diye konuştu.
“ÇAĞDAŞ DAHA ÖZGÜR BİR YAŞAM ARZUMUZU ORTAYA KOYDUK”
35. CHP Olağan Kurultayında çıkan sonuç bildirgesinin önemine değinen Sındır, sözlerine şöyle devam etti:
“Kurultayımızın en önemli sonucu, sonuç bildirgemiz. Bu sonuç bildirgesi, partimizin 35. Olağan Kurultayından sonra hangi hedefleri olduğunu çok açık bir şekilde ortaya koyuyor. Kısacası biz daha güzel, daha aydınlık, daha çağdaş daha özgür bir yaşam arzumuzu ortaya koyduk. Biz Türkiye Cumhuriyet tarihinde devrimleri yapan partiyiz. 4. devrim olarak özgürlükçü demokrasi devrimini yapacağız. Parti devleti düzenine son verip saydam ve hesap verebilir bir hukuk devleti oluşturacağız. Anayasamızın değiştirilmesi tartışmaya dahi açılamaz maddelerine dokundurmayız. Yargının üzerindeki iktidar vesayetini kaldıracağız, yargıyı bağımsız kılacağız. Darbe hukuku ve onu tahkim eden tüm düzenlemeleri kaldıracağız. Hak ve özgürlüklerde hiçbir ayrım yapmaksızın tüm yurttaşlarımız haklarını kesin güvence altına alacağız.”
“BAŞKANLIK SİSTEMİNE KARŞIYIZ”
Konuşmasında Başkanlık sistemi tartışmalarına yer veren Sındır, “Tutturmuşlar Başkanlık diye. Demokrasi tarihimizle ülkemizin parlamenter ve toplumsal yapısıyla bağdaşmayan bu konu milletimizin, Cumhuriyetimizin 200 yıllık birikimini heba etmektir. Getirmek istedikleri bu sistem ülkemizin üniter yapısını, laik ve sosyal hukuk dokusuna zarar verir. Onun için biz bunun karşısındayız. Biz cumhuriyetimizin ve değerlerinin sonuna kadar arkasındayız. Başkanlık tartışmaların içerisinde asla olmayacağız. Biz ayrıştırıcı politikalara dur diyecek düzenlemeleri yapacağız. Bunun için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’ta dayanışmayı birlikte büyütelim
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.