Halkapınar ve Bostanlı Deresi çevresinde yeni trafik düzeni

İzmir’in ana ulaşım omurgasını raylı sistem ile oluşturan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yapım çalışmalarını hızla sürdürdüğü Konak ve Karşıyaka tramvaylarında büyük aşama kaydetti. Kent içi trafiğe nefes aldırmak ve ulaşımı çevreci yatırımlarla desteklemek amacıyla  yaşama geçirilen Karşıyaka-Konak tramvay projesinin yapım çalışmaları yoğun bir şekilde sürerken, diğer taraftan tramvay hatları üzerinde kalan Meles ve  Bostanlı Deresi köprülerini  yenilemek için düğmeye basıldı. Her iki bölgede de inşaat çalışmaları sırasında trafiğin en az düzeyde etkilenmesini sağlamak için  Büyükşehir  Belediyesi tarafından yeni trafik düzenine gidildi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konaklı çocuklar 23 Nisan’ı çizecek

Buna göre Karşıyaka Tramvayı güzergahı üzerinde bulunan Bostanlı Deresi Köprüsü’nün yenileme çalışmalarının etaplar halinde yapılmasına karar verildi.

 

Bostanlı’da Pazartesi başlıyor

Yeni trafik düzenlemesi kapsamında 16 Mayıs tarihinden itibaren; Hasan Ali Yücel Bulvarı’ndan Bestekar Yusuf Nalkesen Sokağa dönüş ve 2018 Sokak’tan Hasan Ali Yücel Bulvarı’na çıkış araç trafiğine kapatılacak. 1. etap çalışmalar kapsamında  mevcut köprünün kara tarafındaki kısım trafiğe kapatılacak. Sürücüler  alternatif olarak köprünün deniz tarafını 2 gidiş, 2 geliş olarak kullanabilecek. Bostanlı Deresi köprüsünün kara tarafındaki çalışmalar tamamlandıktan sonra bu kısım 2 gidiş-2 geliş olmak üzere 4 şeritli olarak t rafiğe açılarak bu kez deniz tarafı  trafiğe kapatılacak. Çalışmalar toplam 6 ayda tamamlanacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tertemiz Bornova için Büyükşehir’le el ele

 Halkapınar ve Bostanlı  Deresi çevresinde yeni trafik düzeni

Meles’te geçici düzen başladı

Konak Tramvayı kapsamında hat üzerinde kalan Meles Çayı Köprüsü, inşaat çalışmaları nedeniyle trafiğe kapatıldı. Bu kapsamda Şehitler Caddesi’nden Halkapınar yönüne giden sürücüler için, bölgede açılan yeni servis yolu ile tekrar  Halkapınar yönüne bağlantı sağlandı. Ayrıca bu noktaya bağlantılı yolları olan Havalimanı, Aydın ve Mürselpaşa Bulvarı yönlerinde ise ulaşım kesintisiz devam ediyor.

 Halkapınar ve Bostanlı  Deresi çevresinde yeni trafik düzeni

Köprüler yenileniyor

Karşıyaka Tramvayı hattı Hasan Ali Yücel Bulvarı üzerinde bulunan Bostanlı Deresi geçişinde yer alan köprü hidrolik kesitin büyütülmesi gerekliliği nedeniyle yeniden yapılacak. Bostanlı Deresi’nin Hasan Ali Yücel ve Cemal Gürsel caddeleri arasında kalan kısmı imar planlarına uygun olarak yeniden düzenlenecek ve dere ıslah çalışmaları gerçekleştirilecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Kani Beko: ‘Darbecilerin yapacağını Erdoğan iktidarı zaten yapıyor!’

Konak tramvay hattı Şehitler Caddesi güzergahı üzerinde yer alan Meles deresi üzerindeki mevcut karayolu köprüsü de hidrolik kesit genişletmesi ve yapı güvenliği sağlanması amaçlarıyla yıkılıp yeniden yapılacak. Her iki derede yapılacak düzenlemeler için projeleri tamamlayan Büyükşehir Belediyesi, inşaat çalışmalarına başlıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.