Gültepe’nin Kaderi Değişecek

Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konak İlçe Kadın Kolları’nca Gültepe’de düzenlenen toplantıda semtte yaşayan kadınlarla bir araya geldi. Ege Bölgesi Kars Demokrat Dernekler Federasyonu’nun (Ege KARSFED) ev sahipliğinde yapılan toplantıya CHP İzmir İl Kadın Kolları Başkanı Nurşen Balcı, CHP Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Sezer, partili ve semt sakini kadınlar katıldı. Ege KARSFED’in dernek lokalinde gerçekleştirilen toplantıda ilk olarak Gültepeli kadınları dinleyen Başkan Pekdaş, “Kadınların yaptığı her iş anlamlı ve güzel iştir. Birbirimize güç vermek açısından da yanınızda olmaktan mutluyum. Hep birlikte birbirimizin gücüne güç katalım” dedi. Kısıtlı bütçeye rağmen halka en iyi hizmeti üretmeye çalıştıklarını dile getiren Başkan Pekdaş, Gültepe’nin kanayan yarası olan imar sorununun çözümü için başlattıkları çalışma hakkında da bilgi verdi.

Gültepe'nin Kaderi Değişecek

ODTÜ İŞBİRLİĞİYLE YAPILIYOR

Bir dönem belediyelik de olan Gültepe’nin yıllardır çözüme kavuşmayan imar sorununa neşter vurduklarını dile getiren Başkan Pekdaş, bölgenin kaderini değiştirecek yeni imar planlarının çok kısa zaman içinde tamamlanacağını müjdeledi. Bölge için en doğru planı belirlemek adına yoğun mesai harcadıklarını belirten Pekdaş, “Gültepe’nin hiçbir parseli kullanılabilir durumda değil. Bu nedenle Gültepe’de imar uygulamalarını durdurduk. Yeni imar planı çalışmalarını başlattık. Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ile işbirliğinde çalışıyoruz. Çalışmalar bittiğinde vatandaşla paylaşacağız” diye konuştu.

Toplantıda Başkan Pekdaş, Gültepeli kadınlara bir de spor salonu müjdesi verdi. Toros Mezarlığı’nın karşısında atıl durumda bulunan ekmek fırınının arazisinin tahsisini Maliye Bakanlığı’ndan istediklerini dile getiren Pekdaş, bu tahsisin gerçekleşmesi halinde araziye bir spor salonu inşa edeceklerini belirterek, “Bu spor salonu tamamlandığında Gültepeli kadınlarımız ve çocuklarımız spor yapabilecekleri bir merkeze kavuşmuş olacaklar” dedi. Konak İlçe Kadın Kolları Başkanı Filiz Sezer halka dokunmak, sorunları olduğu yerde dinlemek ve birlikte çözüm üretmek amacıyla semtlerde vatandaşlarla bir araya geldiklerini belirterek, Başkan Pekdaş’a kendilerine destek verdiği için teşekkür etti. Buluşma sonunda Gültepeli kadınlar Başkan Pekdaş’la hatıra fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bornova’da hayaller renklerle buluştu
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.