Geleceğin sanatçı ve sporcuları Buca’da yetişiyor

Buca Belediyesi, öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirip, bilgi ve becerilerini geliştirebilmeleri amacıyla spordan sanata 5 ayrı merkezde 9 ayrı dalda açtığı yaz kurslarında geleceğin sanatçı ve sporcularını yetiştiriyor. Yaklaşık 1600 çocuğun ücretsiz eğitim aldığı kurslarda çocuklar geleceklerine sağlam bir yatırım yaparken, annelerde kendilerine gelir kapısı yaratabildikleri hobi kurslarında kendilerini geliştiriyor.

Çocukların yaz tatillerini daha verimli bir şekilde geçirmesi, sosyal, duygusal ve yetenek gelişimlerinin arttırılması amacıyla Buca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından açılan yaz kursları yoğun ilgi görüyor. Çamlıkule Semt Evi, Charlie Chaplin Meslek ve Sanat Atölyesi, Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi, Evka-1 Semt Evi ve Güzel Sanatlar Merkezi’nde yaz dönemi için açılan ücretsiz kurslarda yaklaşık 1600 öğrenci ücretsiz eğitim görüyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP’li Bakan: “Sadece İzmir’de son üç yılda 5 bin 689 kadın devlete sığındı”

Geleceğin sanatçı ve sporcuları Buca'da yetişiyor

Çocuklar; İngilizce, gitar, satranç, resim, keman, tiyatro, bağlama ve bale kurslarının eğitim alıp belki de sanat yaşamlarının ilk adımlarını atarken, onları bekleyen anneler de; takı tasarım, keçe bez bebek, örgü çanta, hızlı okuma ve hafıza teknikleri, işaret dili, diksiyon, İngilizce ve okuma yazma branşlarında yeni hobiler edinip, kendini geliştiriyor.

Çocuklarını Belediyenin ücretsiz kurslarına bırakan annelerin bir kısmı da, kendilerine zaman ayırıp kişisel bakımlarını yaptırmak için Kadın Aktivite Merkezi’de bulunan Anneler Kulübü’nde müzik eşliğinde sohbet edip, saç ve makyajlarını ücretsiz yaptırmanın keyfini yaşıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Sarıgül: "İktidar ve Muhalefet Başarılı Olsa Parti Kurmamıza Gerek Kalmaz"

Yaz tatillerinde eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşayan her yaştan Bucalılar, kişisel gelişimlerine büyük katkı sağlayan kursları ve nefes alabilecek ortamları ücretsiz olarak sunan Buca Belediyesi’ne teşekkür ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.