Engelsiz Hobi Bahçeleri’nde 2. Etap sevinci

Buca Belediyesi, Engelliler Haftası’nda Engelsiz Hobi Bahçesi’nin 2. etabını hizmete soktu. 2. etabın faaliyete geçmesi ve Engelliler Haftası dolayısıyla Buca Gölet’te düzenlenen kahvaltıya katılan Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina, ilk fidelere can suyunu da engellilerle birlikte verdi.

Çok sayıda engelli vatandaşın katıldığı kahvaltıda konuşan Başkan Piriştina, “Düzenlediğimiz defilemizde podyumda, bugün tarımda engelleri kaldırıyoruz. Kentteki ve yüreklerdeki engelleri kaldırdıkça daha büyük bir aile oluyoruz. Engelsiz Buca yaratmada bir adım daha ilerlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sizler için, sizlere uygun olarak düzenlenen bu minik tarım dünyasında, sosyalleşmenin, üretmenin ve el becerilerinizi geliştirmenin keyfini yaşamanızı istiyoruz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Hayvan Dostu Proje: Yoğun Bakım Ünitesi

Engelsiz Hobi Bahçeleri'nde 2. Etap sevinci

Buca Engelliler Derneği Başkanı Harun Kara, Buca Belediyesi’nin engellilerin her alanda yanında olduğunu belirtirken, verilen hizmetlerin hiçbir belediyede olmadığını ifade etti. Neşeyle geçen kahvaltının ardından Engelsiz Hobi Bahçesi 2. etabını engelli vatandaşlarla birlikte faaliyete geçiren Başkan Piriştina, vatandaşlarla birlikte fideleri çapalayıp, sebzelere ilk can sularını verdi.

Engelsiz Hobi Bahçelerinde, otistik, zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ile her yaştan Alzheimer hastalarına domates, biber, roka, üzüm gibi ürünlerin üretim modelleri hakkında bilgi verilip, ardından da uygulamalı olarak sahada yapılan çalışma ile engellilerin toprakla buluşmaları, sosyal hayata katılımı ve el becerilerini geliştirmeleri sağlanıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.