DOĞAN’DAN FLAŞ SAHİL ELEŞTİRİSİ: İZMİR’İN 3 MİLYON LİRASI ÇÖPE GİTTİ!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, belediye tarafından Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda yürütülen çalışmaların fiyaskoya döndüğünü belirterek, önemli açıklamalarda bulundu. Önceki yıl milyonlarca lira harcanarak tepeden tırnağa yenilenen sahil kesiminin bir kez daha yap-boz tahtasına döndüğünü belirten Doğan, “Bu nasıl vizyonsuzluktur?” diyerek ortaya çıkan manzaraya tepki gösterdi.

 Geçtiğimiz yıl içerisinde İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 milyon liraya yakın para harcanarak yenilenen ve baştan yaratılan Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki Göztepe Üstgeçidi civarında yaşanan son manzara İzmirlilerin başlıca şikâyet konusu olurken, AK Partili Bilal Doğan’dan da tepki gecikmedi.

 3 MİLYON LİRA NEREYE GİTTİ?

 Üçkuyular Vapur İskelesi ile Göztepe Üstgeçidi arasında önceki yıl İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışmaları ve sahilde yapılan kıyı tasarım faaliyetlerinin boşa gittiğini aktaran AK Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, “Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu “İzmir halkını denizle barıştıracağız” diyerek başladığı bu projede ne yazık ki bir kez daha sınıfta kaldı. Halkımız denizle barışacağı yerde sahile küserken, belediyeye yönelik tepkiler de gün geçtikçe artmaktadır. Daha henüz geçen yıl yenilenerek vatandaşların kullanımına sunulan sahildeki dokunun ve kaldırımların bugün bitmek bilmeyen tramvay çalışmaları ve inşaata kurban edildiğini görüyoruz. Yap-boz tahtasına dönen kaldırımlar, delik deşik olmuş yürüyüş alanları, her gün sökülüp tekrardan yerine takılan aydınlatma direkleri içimizi acıtmakla birlikte, vatandaşlarımızın da zorda kaldığını görüyoruz. Bırakın sahilde yürümeyi, otobüse binmek ve yolda yürümek isteyen İzmirli hemşerilerimiz adeta kırk takla atarken, belediye bu soruna çözüm getireceği yerde aynı sahil kesiminde her gün sil-baştan yeniden kazma vurmaktadır” dedi.

 BU ZARARIN HESABINI KİM VERECEK?

 AK Parti’li Doğan, yapılan kritik hatalar nedeniyle 3 milyonluk bir kamu zararının söz konusu olduğunu belirterek şöyle devam etti: “Yaşanan bu manzara içimizi acıtmakla birlikte, önceki yıl 3 milyon liraya yakın para harcanan gözde sahil kesiminde ortaya çıkan bu kareler İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin öngörüsüzlüğünün, vizyonsuzluğunun ve bu kentin ne kadar kötü yönetildiğinin de resmi olmuştur. Geçen yıl yine sahil bandıyla ilgili bu sıkıntıları ve vatandaşların şikâyetlerini gündeme taşıdığımızda bizleri yerden yere vuranlara şimdi bir kez daha sormak istiyoruz. Neden yaptınız, neden bozuyorsunuz? İzmir Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlarımızın cebinden çıkan 3 milyon lirayı, bu kentin, kamunun kaynaklarını sokağa atmıştır. Dolayısı ile bir kamu zararı söz konusudur. Yaşanan bu zararın hesabını kim verecektir? Madem bu yollar, kaldırımlar tramvay inşaatına kurban edilecek, neden bir yıl önce yenileme çalışması yapıldı? İzmir halkı adına soruyoruz, yaşanan öngörüsüzlüğün, vizyonsuzluğun hesabını belediye bürokratları mı, Sayın Kocaoğlu mu verecek, yoksa bu zararın faturası da yine hemşerilerimizin cebinden mi çıkacak?”

BİTSİN ARTIK BU ÇİLE!

Belediyenin hatalarının bunlarla da sınırlı kalmadığını dile getiren Doğan, “Bitsin artık bu çile” dedi ve Kocaoğlu’na projeyle ilgili şu soruları yöneltti: “Geçtiğimiz yıl dört bir yanı panolarla kapatılan ve Çin Seddi örülen sahilin devamında ise çalışmaların yeni başladığını görüyoruz. Tramvay yapımı nedeniyle ertelenen bu çalışmalar tam 9 aylık gecikmeyle başlamıştır. İzmirliler tam 9 ay boyunca denize hasret kalmış, koca bir yaz mevsimi kayıp olmuştur. Nerdeyse bir yıl önce ihalesi yapılan bu iş neden bu kadar zaman beklemiştir? Bu nasıl bir belediyecilik anlayışıdır? Yoksa sahildeki çalışmalar da bir sabah ansızın mı bitecektir? Her gün milim milim ilerleyen ve gün geçtikçe metro fiyaskosuna benzeyen bu tramvay inşaatı nedeniyle İzmir halkını daha ne kadar mağdur edeceksiniz?”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Esnafın Pandemi Yaraları Birlikte Sarılacak
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.