Dikili Belediye Başkanı Tosun’dan pes dedirten imza!

CHP’nin adaylık yarışında Dikili’ye aday gösterilmeyen mevcut Belediye Başkanı Mustafa Tosun bu kez de almış olduğu bir kararla gündeme geldi.

CHP’nin adaylık yarışında Dikili’ye aday gösterilmeyen mevcut Belediye Başkanı Mustafa Tosun bu kez de almış olduğu bir kararla gündeme geldi.

Özellikle CHP’lilerin şaşkınlıkla karşıladıkları imza krizinde Başkan Tosun, ilçede Cumhur İttifakı’nın adayı olarak açıklandıktan sonra YSK’nın kararıyla adaylığı düşürülen Buğra Akın’ı belediyede 2 farklı birden görev verdi.

Dikili Belediyesi’nde İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile İnsan Kaynakları Eğitim Müdürlüğü görevlerinden Milliyetçi Hareket Partisi’nden belediye başkan adayı olmak için istifa eden, ancak adaylığı Yüksek Seçim Kurulu tarafından aldığı ceza nedeniyle düşürülen Buğra Akın’ı Başkan Tosun eski görevlerine vekaleten yeniden atadı.

İddiaya göre belediye çalışanları tarafından da Tosun’un memurlardan görevlendirme için imza istediği öne sürüldü. Fakat memurların böyle bir atamaya karşı tepkili oldukları ve destek vermediği iddialar arasında yer aldı. Bunun üzerine Tosun, belediyenin 5. Derece mimarlık kadrosunda bulunan Buğra Akın’ı kendi inisiyatifiyle görevlendirdi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.