Delican; “Cumhurbaşkanımız, bir hayali gerçek kıldı”

Delican; “Cumhurbaşkanımız, bir hayali gerçek kıldı”

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; 2004 yılından bu yana hayata geçmesi için büyük çaba gösterdikleri Bayraklı Şehir Hastanesi hayallerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi açıklaması ile gerçeğe dönüştüğünü söyledi. Başkan Delican; “İzmir ve Ege Bölgesi için anlamı ve getirisi büyük olan bu dev projenin Sayın Cumhurbaşkanı’mızla ortak hayalimiz olması ve bugün bizzat kendileri tarafından düğmeye basılmış olması hizmet adına çarpan bu yürekler için; müjdelerin müjdesidir. Hazreti Mevlana; ‘ insanın kanadı gayretidir’ der. Şimdi bu kanat İzmir’in gövdesinde açılacak. ” diye konuştu.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; 2004 yılında Büyükşehir Belediye Meclis Üyeliği döneminde bizzat şu anki mevcut yeri bularak  12 yıldır peşine düştüğü ve adım adım takip ettiği bu projenin hayata geçmesi ile duyduğu mutluluğu İzmirlilerle paylaştı. Tamamıyla Hazine arazisi üzerine yapılan ve bir kuruş bile kamulaştırma yapılmadan yap işlet devret modeliyle hayata geçirilecek bu proje için Delican yaptığı açıklamada, süreci anlatırken; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip  Erdoğan’ın İzmir’e verdiği müjdenin önemine dikkat çekti ve bu sağlık kampüsü ile kazanımların neler olacağını anlattı.

 Siyasi hayatımın üçte ikisi…

 “Siyasi hayatımın üçte ikisi bu projenin heyecanı ile geçti” diyen AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican sözlerini şöyle sürdürdü; “Hükümetimizin tüm alt yapı çalışmalarının ve yasal prosedürü tamamlaması ile yola çıkarılan ‘Şehir Hastanesi’ projesinin yapılabilmesi için; gece gündüz kafa yorduk. İzmir’i şaha kaldıracak, sadece şehrimiz yaşayanlarının değil; bölge insanımızın da sağlık ihtiyaçlarını karşılayacak bu dev proje için yıllar önce; ilgili yerel mercileri ve devlet kurumlarını bir araya getirerek ilk adımımızı atmıştık. Bakanlarımıza, tespit ettiğimiz bölgede brifingler vermiştik. Şimdi, bu öngörümüzün ve çabamızın meyvesini toplamak için kolları sıvayacak ve bu sağlık kampüsünün hızla tamamlanması için gerekirse harç karacak, tuğla taşıyacağız.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Zübeyde Ana'nın Kabrinde 8 Mart Anması

Delican; "Cumhurbaşkanımız, bir hayali gerçek kıldı"

 Dönüşüm ve ekonomide milat

 5 Milyon metrekarelik bir alana hakim ve 623 dönümlük bir alanda yükselecek; Bayraklı Şehir Hastanesi’nin bölgenin uzun vadede kent merkezi ve dönüşüm alanı olma özellikleri ile birlikte büyük bir kalkınma hamlesi yaratacağına dikkat çeken AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican; projenin bir sağlık hamlesi olmakla birlikte; ekonomik ve sosyal kalkınma için de önemli bir milat olacağını vurguladı . Başkan Delican; sözlerini şöyle sürdürdü; ” Biz yıllar önce bu alanı tespit edip ilgili bakanlarımıza ilettiğimizde; Bayraklı’nın kentin pek çok açıdan lokomotifi olacak stratejik bir noktada olduğunu görmüştük. Kente hakimiyeti, kentsel dönüşümdeki aciliyeti ve şehrin ekonomisine yönelik potansiyelini biliyorduk. Bu dev sağlık projesi ile, bu süreç hız kazanacak. İzmir, sağlıktan eğitime, esnafından yatırımcısına, gencinden yaşlısına bu projenin meyvelerini birlikte toplayacak. Çocuklarımıza bırakacağımız İzmir, bu tesisle birlikte çok daha güçlü olacak ”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Başkan İduğ’dan tekstil işçişi kadınlara 8 Mart ziyareti

 2019’a yetişecek…

 “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın başından bu yana; ülke genelinde hayata geçirilecek şehir hastaneleri ile büyük bir istek ve heyecan duyduğunu hatırlatan Başkan Bülent Delican; ” Onun ve bizim bu hayalimiz; artık gerçek. İzmir için bir kalkınma furyasına; Bayraklı’dan açtıkları bu kapı ile start verdiler, kaynak yarattılar ve takvim açıkladılar.”  diye konuştu. Başkan Delican; Cumhurbaşkanı’nın bu projenin ilk etabına, İzmir’in alınması yönündeki kararlılığına minnettar olduklarını söyledi.

İzmir de 4.000 kişinin çalışacağı bu proje 780 milyon Euro yatırımla 2019 da bitirilecek. Dijital ve Çevreci bir Hastane olacak bu proje depreme dayanıklı sert zemin üzerinde doğal gaz ile kendi elektriğini %30 üretebilen 622.000 metrekarelik kapalı inşaat alanı ile İzmir’imizin Cumhuriyet tarihi boyunca en büyük yatırımlarından biri olarak hizmet verecek.

Depreme dayanıklı olmasının son derece önemli olduğunu belirten Delican Seksen bin metrekarelik ana kütlenin 70 cm esneme payına sahip olarak olası bir depremde en güvenli alan olarak da hizmet vereceğini belirtti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  8 Mart’a Özel Kadın Emeği Pazarı

Hizmete gireceği günden itibaren  71.000 insanın hizmet için bulunacağını, bir dakikada 7 ambulansın giriş yapabileceğini ve 2.060 yatak kapasitesi ile İzmir’in ve Ege Bölgesinin en büyük sağlık alanı olacağını belirten Delican; “Cumhurbaşkanımız; İzmir ve Kocaeli Şehir Hastaneleri Proje Finansman Töreni’ne katılarak 14 yıldır ilmek ilmek ördüğü bu hamleyle ilgili konuşurken, takvimi de açıkladı. Bayraklı Şehir Hastanesi; 2019 yılı bitmeden tamamlanmış olacak. Diliyorum ki; bugünkü karara tanıklık eden İzmirliler; o tarih geldiğinde de tüm nimetlerinden yararlanacak. Cumhurbaşkanımız ve Başbakan’ımızın İzmir’e değer vermekle kalmayıp somut büyük adımlarla yarına hazırladıkları ortada. Bundan sonra bize ve İzmirlilere düşen de; bu çabaya ortak olmak ve sonuç almaktır. ”

Ayrıca bu devasa projenin sanki hayal bir projeymiş, yapılamayacakmış gibi acımasızca bizleri suçlayanlar siyasi rant için bölgeyi ağlama duvarına çevirenler şimdi gidip baksınlar Güzel İzmir’imizde yükselen bu tarihi projeye sahip çıksınlar İzmir’de yapılan bu proje ile İzmir’imiz Sağlık Kenti markasını AK Parti ile tescillemiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.