CHP’li Çam: AKP teşkilatı konu mankeni

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Musa Çam, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun olağanüstü kongre kararı alarak partisinin genel başkanlığı için yeniden aday olmayacağını açıklamasının perde arkasının gizliliğine dikkat çekti. “Bu ülkenin başbakanı ‘zaruret’ diyerek Başbakanlıktan azlini açıklayamaz” diyen Çam, “Ey AKP’liler iradeniz nerede? Anlaşılan o ki bundan sonraki süreçte de konu mankeni olmaya devam edeceksiniz” dedi.

Bugüne kadarki doğru ve haklı eleştirilerine, özellikle de Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun yönelttiği açık eleştirilere Davutoğlu’nun kulaklarını tıkadığını belirten Çam, “Fitne, fesat dediler… İçimizi karıştırmak istiyor dediler. Ne oldu? Davutoğlu, tarihimizde görülmemiş şekilde azledildi, görevden uzaklaştırıldı. ‘Zaruret’miş!.. Hükümet de AKP de saraydan yönetiliyor. Saray kendi dışında kimsenin değil otorite almasına, sorumluluk üstlenmesine, en küçük yetkili olarak görünmesine dahi tahammülsüz. İster darbe deyin, ister saray müdehalesi ama Türkiye böylesini bugüne kadar yaşamadı” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Tire Belediyesi’nde Skandal...

BABASININ ÇİFTLİĞİNİ YÖNETMİYOR!

Davutoğlu’nun, ‘zaruret’ diyerek Başbakanlıktan azlini açıklayamayacağına vurgu yapan Çam, şunları söyledi: “Yönettiği babasının çiftliği ya da bir firması değil. Gitmenin, görevi bırakma zorunluluğunun nedenini halka açıklamak zorundasın! Bu olayda haksızlığın en büyüğü AKP’li seçmene yapılmıştır. Ey AKP’liler, nerede iradeniz? Hani siz bir parti idiniz, hani sizin çeşitli kurallarınız, organlarınız vardı, hani kongre yapmış, seçimlere girmiş genel başkan seçmiş, başbakan seçmiş, seçtirmiştiniz? Saray her şey benim, sizin tamamınız hiçsiniz hiç! demiştir. Davutoğlu’ndan sonra genel başkanı kim seçecek, başbakan kim olacak? Bu soruların cevabı ise sorulmayacak, konu mankeni olarak kullanılacaksınız. Sizin tayin edici bir fonksiyonunuz yine olmayacak. Şimdi gözler Erdoğan’dan kendisine daha fazla biat eden aranıyor.”​

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.