CHP İzmir’in suç duyurusuna savcıdan veto!

CHP’nin çözüm süreciyle ilgili Erdoğan ve hükümet ve MİT yetkilileri hakkında verdiği suç duyurusu İzmir’de işleme konulmadı.

CHP, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakan eski yardımcısı Beşir Atalay, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve MİT görevlileri ile ilgili il valileri hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Suç duyurularında ismi geçen yetkililerin “PKK’ya gerekli müdahalelerde bulunmayarak görmezden geldikleri ve suç işledikleri” belirtilmişti.

Bu suç duyurularında biri de geçtiğimiz günlerde İzmir’de CHP İl Başkanlığı tarafından yapıldı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den Ramazan Bayramı Mesajı “O güç, bizim içimizde…”

SAVCI SUÇ UNUSURU “BULAMADI”
Ancak İzmir CHP’nin suç duyurusu işleme konulmadı. İzmir Cumhuriyet Savcısı Abdülarfi Akgüç gerekçe olarak ilgili kamu görevlileri hakkında “somut bir suç unusuru olmadığını” gösterdi. Savcı Akgüç,  “Müşteki tarafından verilen şikayet dilekçesi incelendiğinde, müştekinin basın yayın organlarında çıkan haberlere dayalı olarak suç duyurusunda bulunduğu, şikayet edilen kamu görevlilerinin suç duyurusu kapsamında suç teşkil eden bir eylemde bulunduklarına dair somut bir bilgi ve belgenin bulunmadığı gerekçesiyle işleme konulmadığını” öne sürdü. (Gerçek Gündem)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.