CHP İZMİR’DEN  10 KASIM’DA İKİ AYRI ANMA

CHP İZMİR’DEN  10 KASIM’DA İKİ AYRI ANMA

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 78’inci yıldönümünde hem Konak cumhuriyet meydanında, hem de Karşıyaka’da düzenlenen anma törenlerine katılarak bir ilke imza attı. CHP İzmir İl Yönetimi Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımın anıt mezarında da  bir tören düzenledi.

Türkiye cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ebediyet intikal edişinin 78’inci yıldönümünde  CHP İzmir’de farklı törenlerle anıldı. Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığı ilk kez kutlamaların merkezi olan İzmir Cumhuriyet meydanının dışında, Karşıyaka’da düzenlenen anma törenlerine de katıldı.

CHP İZMİR ATA’NIN ANNESİNİ DE UNUTMADI

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, 10 Kasım törenlerine Cumhuriyet meydanında katılırken, CHP İzmir İl Yönetim Kuruluda, Karşıyaka hükümet konağı önünde yapılan anma töreninde çelenk sunumu gerçekleştirdi.  İl Başkanı Güven ve Yönetim Kurulu üyeleri daha sonra  Atatürk’ün annesi Zübeyde hanımı anıt mezarında ziyaret ederek, mezara karanfil bıraktılar.

Bu haber ilgini çekebilir ->  “İzmir Depreminin Ardından Bakanlık Ne Yapmak İstiyor?”

Zübeyde hanımın mezarını ziyaret sonrası ,10 Kasım törenlerine ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven ” Yeryüzünde hiçbir lidere nasip olmamış bir sevgi ve bağlılıkla  yine Ata’mızın ve annesinin huzurundayız” dedi. Güven şunları söyledi.

CHP İZMİR'DEN  10 KASIM'DA İKİ AYRI ANMA

BU SEVGİ VAR OLDUKÇA CUMHURİYET YÜKSELECEKTİR

Bu yıl aldığımız kararla, saat 09.05’te hem Konak cumhuriyet meydanında, hem’ de Karşıyaka’daki anma törenlerinde Ata’mızın huzurundaydık. İl  yönetimi olarak bu uygulamamızı daha da genişleterek, önümüzdeki yıllarda  10 Kasım törenlerindeki gururu, hüznü ve özlemi farklı ilçelerde vatandaşlarımızla paylaşmaya çalışacağız. Hiçbir söz Ata’mıza olan özlemimizi ve sevgimizi anlatmaya yetmez. Ona olan bağlılığımız, bizler emanet ettiği cumhuriyet için ona olan minnetimiz ve saygımı sonsuz. Son dönemlerde yaşanan olaylarla onun yolundan sapanların başlarına neler geldiğini gördük. Bedenen aramızda olmaması bizim için hiçbir şey değiştirmiyor. Yaşadığımız her olayda, sıkıntıya düşülen her durumda onun ilkeleri ve ışığı, onun bizimle olduğu anlamamız için yeterli. Saat 09.05’te tüm Türkiye’de olduğu gibi İzmir’de de hayatın nasıl durduğunu, onu hiç görmemiş insanlarımızın, çocuklarımızın onun özlemiyle gözyaşlarına hakim olamadığını, bir kez daha gördük.  Yeryüzünde hiçbir lidere nasip olmamış bir sevgi ve bağlılıkla yine Ata’mızın ve annesinin huzurundayız. Bu sevgi  ve bağlılık var oldukça bu cumhuriyet yaşayacak ve yükselecektir.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli’de Bahar Temizliği Kıyı Şeridiyle Başladı

CHP İzmir İl Başkanı Asuman Ali Güven, “10 Kasım’da Ata’mızın annesi Zübeyde hanımını da ziyaret ederek, ona dünyaya getirdiği eşsiz lider ve büyük komutan Mustafa Kemal Atatürk için  saygımızı sunduk . Zübeyde annemizi de bir kez daha minnetle andık” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.