CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz: “Biz Hazırız!..”

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz: “Biz Hazırız!..”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz, Aliağalı esnafın derdini dinledikten sonra geçtiği Horozgediği Mahallesi’nde köylülerin sıkıntılarına ortak oldu.

Aliağa’nın 31 Mart 2019’da yarışacak iki belediye başkan adayından biri olan CHP’li Özcan Durmaz, seçim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Güne Aliağa Merkez’de esnaf ve vatandaşlarla görüşerek başlayan Durmaz, Aliağa esnafını rahatlatacak projelerini paylaştı. Özellikle Aliağa limanlarına yanaşan gemilere değinen Durmaz “Aliağa’mıza bir yıl içinde 6 bin gemi yanaşıyor. Bu gemilerin personeli ise ortalama bir hafta Aliağa’da kalıyor. Bunları şehrin içine sokmamız lazım. Göreve geldiğimizde Nemrut Limanı ile Aliağa arasında düzenli ring seferleri düzenleyerek bu personeli esnafımızın ayağına kadar getireceğiz. Aliağa’nın ekonomisini canlandıracağız. Aliağa esnafını bu karamsar tablodan kurtarmak için bir ışık lazım. Biz, o ışığı yakacağız” dedi.
Aliağa esnafının sıkıntısının büyüklüğünün farkında olduğunu belirten Durmaz “Hepimizin hayali güzel bir Türkiye, yaşanabilir bir Aliağa. Çocuklarımız için, kadınlarımız için, geleceğimiz için bu hayali gerçekleştirmek boynumuzun borcudur. Demokrasi Parkı’nı yeniden düzenleyip Aliağa’mıza yakışır hale getireceğiz. Can dostlarımızı, kedileri, köpekleri sokaklardan kurtarıp açacağımız doğal yaşam alanında barındıracağız. Önceliğimizi Aliağa halkıyla birlikte belirleyeceğiz. Halka rağmen, onlara sormadan hiçbir şey yapmayacağız” şeklinde konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca Belediyesi’nde Tam Kapanma Mesaisi

“BELEDİYE SADECE ÇALTILIDERE İLE İLGİLENİYOR”
Esnaf ziyaretlerinin ardından Orhan Şimşek ve İbrahim Altun’un işletmeciliğini yaptığı Balıkhane’nin açılış kurdelesini kesen Durmaz, daha sonra Horozgediği’ne geçerek burada köylülerle bir araya geldi.
Özellikle köyün 5 binlik ve binlik planlarıyla ilgili sıkıntıları dile getiren Horozgediği halkı “Köyümüzde yaşlı nüfus yükseliyor, genç nüfus dışarı kaçıyor. Köyümüzdeki araziler hep yeşil alan, tarım arazisi olarak duruyor. İmar planındaki eksiklikten dolayı kimse ev yapamıyor. Seçim dönemlerinde her gelen söz verdi ama en basit yapılabilecek işler bile seçimden sonra askıya alındı” diyerek şikayetlerini bildirdi.
Konuyla ilgili bilgi paylaşımında bulunan CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Özcan Durmaz “Bölgenin 100 binlik planı yapıldı. 5 binlik plan için yerel belediyenin Büyükşehir Belediyesi’ne böyle bir ihtiyaç var diye başvurması gerekir. İlçe belediyesi devamlı Çaltılıdere’nin 5 binliği ile ilgileniyor, asıl ihtiyaç olan bölgeleri görmezden geliyor. Ben seçilinde Büyükşehir Belediye Meclisi’nin, kurulacak komisyonların üyesi olacağım. Bu konunun ısrarlı takipçisi olacağımdan kimsenin şüphesi olmasın. Mevcut belediye yönetiminde en ufak işler bile bürokrasi çarkları arasında boğuluyor. Biz bunu çözeceğiz. Tüm köylerin temizlik işi, parkları, yeşil alanları tamamlanacak. Bazı köylere halı saha yapıldı, bazılarında yok. Bütün köylere verilen hizmet eşitlenecek. Bir köyde ne varsa, tüm köylerimizde olacak. Taşımalı eğitime destek zaten önceliğimizdir. Bunların yanı sıra her köyün kendi yapısına özel ihtiyaçları da belirlenerek çözülecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi köylerimizde çok büyük işler yaptı. Önümüzdeki dönemde, büyükşehir ile işbirliği içinde çok daha güzel şeyler yapacağız.” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  “Kiraz Üreticisini Pandemi Değil Pazara Müdahaleler Bitiriyor”

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz: “Biz Hazırız!..”

“HALKLA KARAR VERİP, HALKLA UYGULAYACAĞIZ”
Bölgedeki fabrikaların yarattığı kirlilik gibi sorunlarla ilgili şikayetlere de değinen Özcan Durmaz “Burada bulunan ve çevre kirliliğinde sorumluluğu bulunan bütün kuruluşları çağırarak konuyla ilgili çözüm önerilerini dinleyeceğiz. Aynı zamanda üniversiteden yardım alarak bilimsel çözüm üreteceğiz. Kendi yaptırım gücümüzü, halkımızın desteğini kullanarak yapılabilecek ne varsa hayata geçireceğiz. Bizi aşan, ucu devlete uzanan konularda ise her türlü imkanı kullanarak Ankara’ya baskı yapacağız.” diye konuştu.

“AKILCI YAKLAŞIM, DOĞRU KADRO, PLANLI HARCAMA”
Aliağa Belediyesi’nin mevcut borcuna rağmen projelerin nasıl gerçekleşeceği sorusuna da borç yönetme işinin başlı başına bir proje olduğunu belirterek yanıt veren Durmaz “Belediye çok kısa vadeyle borçlanmış olmanın sıkıntısını yaşıyor. Biz bu borcu yapılandırarak uzun vadeye yayacağız. Bunun yanı sıra önümüzdeki dönemde belediyenin gelirleri zaten artacak. Yapılan hiçbir şeyi inkar etmiyoruz. Eksik ve hatalarla ilgili olarak gerekli yerlerde yanlışları bildirdik, tepkimizi ortaya koyduk. Belediye bütçesi doğru yönetilmedi, doğru kadrolarla çalışılmadı. Bizim dönemimizde kapalı kapılar ardında iş dönmeyecek. Belediye bir mülkünü satacaksa, en çok gelir elde edecek şekilde, ihaleyle yapar bu işi. Geçmiş dönem belediyenin toplam 600 milyon lira bütçesi vardı. 250 milyon da borç yaptı. Arazi satışları gibi gelirlerden ekstra 100 milyon lira kasaya girdi. Bütün bu paraların karşılığında reklamı yapılan büyük bütçeli işleri topladığınızda 70-80 milyon liralık iş var ortada görünen. Biz, belediye bütçesini akılcı bir yaklaşımla, doğru kadrolarla, planlı şekilde harcayarak tüm projelerimizi hayata geçireceğiz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak’a Yeni Yol

CHP Aliağa Belediye Başkan Adayı Durmaz: “Biz Hazırız!..”

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.