Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Medya Ege İmtiyaz Sahibi, Gazeteci Arif ÇAYAN yazdı…

Çerçi, sırtında ya da bir el arabasında taşıdığı ya da bir hayvana yüklediği ufak tefek tuhafiye eşyasını, incik boncuğu köy köy, mahalle mahalle, pazar pazar dolaşarak satan gezici esnaf demektir.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun soyadı, bu işi yapan esnaf atalarına dayandığını söylemek sanırım doğru tahmin olur.

Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Köy köy, mahalle mahalle, Pazar Pazar gezen bir atanın çocuğu olarak da, atalarını, dolasıyla onu tanımayan Aydın’ın mahallesi, köyü de yok denecek kadar azdır.

Aydın’ın Topuklu Efe sıfatı verdiği Özlem Çerçioğlu, esnaflıktan sanayiciliğe yükselmiş durumda bir ailenin ferdi. XXII. ve XXIII. dönem Aydın milletvekili olarak TBMM’de yer alan bir siyasetçi, 2009 Türkiye yerel seçimlerinde Aydın Belediye Başkanı seçilen Çerçioğlu, Aydın’ın ilk kadın ve son belediye başkanı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Batur; ‘Belediyelerin elini kolunu bağlıyorlar’

Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Şimdilerde yeniden CHP’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı. Üçüncü kez. Diğer ikisinde oylarını arttırarak giren Çerçioğlu, bu seçim için ise oldukça iddialı.

Diyor ki, ‘En büyük rakibimin oyundan en az iki katı farkla seçimi kazanacağım’

Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı ama Aydın Büyükşehir Belediyesi’nde onu otururken çok nadir görürsünüz.

Alınan kararları, yapılan işleri bizzat sahalarda takip etmeyi tercih eder Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu.

Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Yapılacak işleri takip ederken de, sadece yapılan işlerle ilgilenmez, orada yaşayan vatandaşlarla her gün seçim varmış gibi ilgilenir. Onların sorunlarını dinler, önerilerini dinler ve sonra sahadan belediyeye dönüp, başkanlığını yaptığı meclisinde Aydınlıların beklentilerine uygun işlerin kararlarının çıkması için çalışıyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Kelebek Çocuk Elfida'nın İsmi Çiğli'de Yaşayacak

Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Deneyimli bir siyasetçi olarak seçilmenin başarı değil, seçildikten sonra başaralı olmanın asıl hedef olduğunu bilir.

Ondan her seçime ben adayım diye çıkmaz, partisi onu doğal aday olarak yaptıklarını başka il ve ilçelerdeki belediye başkanlarına örnek olarak gösterir.

‘Çerçioğlu seçim stardı verdi’ diyenlere de çok kızar. Seçimden seçime sahalar çıktığını iddia eden bu söylemi kendisi için kullananlara uyarır, sahada neler yaptığını gösteren bir kitapçık, slayt sunumu gönderir.

31 Mart dediğiniz artık bir aydan biraz daha uzun süre.

Efeler meydana çıkmış ama Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu’na karşı durmaya çalışmak bile zor görünüyor.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiftçi doğduğu yerde doyacak kentli adil gıdaya ulaşacak

Çerçioğlu’da kendisine ve Aydınlılara güvenerek zor bir rakip olduğunu söylemleriyle net şekilde belirtiyor, ‘Seçimde en yakın rakibime 2 katı oy fark atarım’ diyor.

Çerçioğlu, seçim ve tarih!

Özlem Çerçioğlu, İki katı oy farkı atarak, üçüncü dönem daha Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı olmayı başarırsa bir şeyi daha başarmış olacak.

Aydın siyaset tarihine, idam edilen rahmetli Başbakan Adnan Menderes’ten sonra kazınacak bir siyasetçi olacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.