ÇED Krizi 1 Hafta İçinde Son Bulacak

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile bürokratlarını ağırlayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım kritik zirvenin ardından Kanal 35 yayınında önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, Yamanlar’a yapılması planlanan katı atık bertaraf tesisi projesindeki ÇED krizinin sonlandığını müjdeledi. Bakan Yıldırım yer konusunda mutabakata varıldığını bildirerek, “Sanıyorum önümüzdeki hafta çevre bakanlığıyla teknik personel bir araya gelecek ve konu tamamen bitmiş olacak” dedi.

YER TAMAM, HAFTAYA BİTER!
Başkan Kocaoğlu ile yapılan görüşmeyi değerlendiren Yıldırım, “İzmir’de uzun süreden beri gündemde olan, gerek bakanlığımızın, gerekse belediyenin yapacağı işler, projeler var. Bunlar ilerlemiyordu, hepsiyle ilgili bakanlardan randevu alarak başkanı ve heyetini gönderdik. İzmir için güzel bir gün oldu. Çok güzel sonuçlar elde ettik. İzmir’in çöp meselesini çözecek yerle ilgili bir mutabakat sağlandı. İzmir’de deniz ulaşımında kullanılan araçların gece barınacağı yer probleminin çözümü konusunda anlaştık. Belediye’nin İnciraltı civarında ilave iskele yapma projesi hakkında da bir prensip kararına vardık. Ayrıca Turan, Bayraklı ve Çeşmealtı’nda projelerimiz var. Belediyenin rezervlerinde anlaştık. İZBAN, işletmecilik ve maliyetlerle ilgili sorunlar üzerine çalışılarak ve sulh olmak için yargı kararlarının dışında makul bir anlaşma sağlanması için TCDD ve Belediye ortak çalışma yapacak. ÇED süreci ile ilgili ilerleme sağlandı. Bazı eksik evraklar vardı, bunlar da son olarak teslim edildi. Oradaki atıkların nerede saklanacağı konusunda bir suni ada konusu vardı. Onda da mutabakat sağlandı. Sanıyorum önümüzdeki hafta çevre bakanlığıyla teknik personel bir araya gelecek ve konu tamamen bitmiş olacak” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den Ramazan Bayramı Mesajı “O güç, bizim içimizde…”

ÇED Krizi 1 Hafta İçinde Son Bulacak

KAZANAN İZMİR OLSUN DEDİK!
Yıldırım kentte yapılması planlanan diğer projelerin süreçleri hakkında da bilgi verdi. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Alsancak trafiğini rahatlatmak için TCDD’ya ait duvarın yıkılması konusunda, “O duvar dolayısıyla yolda bir daralma oluyor. İzmir’de trafik sıkışıklığının sona ermesi için artık 3’e 5’e bakmadan, parasal konuları gündeme getirmeden gerekli iradeyi kullandık ve oranın 1.5 metre geri çekilmesi konusunda talimat verdik. Biz kaybedelim ama kazanan İzmir olsun dedik” açıklamasını yaptı.

TCDD’nin 2016 bütçesinde en büyük payı İzmir-Ankara Hızlı Tren Projesi’ne ayırmasını de detaylandıran Yıldırım, “630-640 milyon lira civarında bir bütçeyi Ankara-İzmir hızlı tren projesine ayırdık. Ayrıca İzmir’de de Bergama’ya raylı sistem, İZBAN’ın Torbalı’dan Selçuk’a uzatılması ve Efes antik limanı gibi birçok projemiz var. Bunlar üzerinde çalışıyoruz. Söylenecek çok proje var, hepsi saat gibi tıkır tıkır işliyor” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Karabağlar Belediyesi’nden bayram dayanışması

GELECEK BUGÜNDEN GÜZEL OLACAK!
Yıldırım son olarak İzmir’e ve İzmirlilere mesaj gönderdi. İzmir Milletvekili Ulaştırma Bakanı, “İzmir’in gerek yerelde gerek genelde kalkınması için, İzmir’in sorunlarının çözümü için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız. İşin başında söylediğimiz çok net bir şey var. Başkan’ın elinden tutacağız, bütün kurumlara gidip sorunları çözeceğiz. Burada elden tutmada yanlış anlaşılma olmasın. El ele vereceğiz. İzmir’in işlerinin çözümünde parti rozetimizi kenara bırakıp İzmir’e hizmet öncelikli bir anlayış içinde çalışacağız.  İzmirli merak etmesin, gelecek bugünden daha güzel olacak” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.