“Buca sokaklarına 1 milyon 400 bin liralık kaldırım”

Kentin tüm sokaklarına hizmet götürmek için yoğun mesai harcayan Buca Belediyesi, 1 milyon 400 bin liralık kaldırım seferberliği başlattı. Ulaşım rahatlığının yanı sıra kent estetiğini de göz önüne alarak çalışan Buca Belediyesi, eski binalardaki yalıtım sorunlarına karşı parke taş yerine beton kaldırım yapacak. 47 mahallede ihtiyaç duyulan bölgeleri tek tek belirleyip beton kaldırım dökecek olan Buca Belediyesi, 8 aylık süreçte ilçe yaya trafiğine pırıl pırıl kaldırımlar kazandıracak.

Buca Belediyesi, yıllardır ihmal edilmişliğin izlerini taşıyan Buca’da yoğun yatırım çalışmaları hayata geçirerek canlanmasını sağlıyor. İki yıllık dönem içinde Buca sokaklarına 60 bin ton asfalt yama ve serme, 40 bin metrekare kaldırım, kilit parke imalat ve tadilat yapımı gerçekleştiren Buca Belediyesi, yaz öneminde kaldırım çalışmalarına hız verdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Yalnızca 5 ilden alınan içki ÖTV’si 14.4 milyar TL

“Buca sokaklarına 1 milyon 400 bin liralık kaldırım”

Kentin 47 mahallesinde ihtiyaç hisseden bölgelerde 2 kilometrelik alanı kapsayan beton kaldırım uygulaması yapacak olan Buca Belediyesi ekiplerinin çalışmaları 240 günde tamamlanması öngörülüyor. Yaklaşık 1 Milyon 400 Bin TL’ye mal olacak olan beton kaldırım uygulaması, yaya trafiği ve kent estetiğinin yanında bina yalıtımlarına da destek sağlıyor.

Yapılaşması tamamlanmış eski sokaklarda bulunan konutlarda yalıtım yapılmamış olması nedeniyle zeminlerde oluşan su girişlerini önlemek amacıyla parke yerine beton kaldırım uygulamasına geçen Buca Belediyesi, beton kaldırım uygulaması ile su eğimini de yol vererek konutları koruma altına alacaklarını açıkladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.