Bu pazar yeri bir başka!

İlçeye modern ve çok amaçlı pazar yerleri kazandıran Bayraklı belediyesi, temeli kısa süre önce atılan, Osmangazi’deki dev pazar yeri projesini tamamladı. Toplamda 4 bin 332 metrekare alana sahip kapalı pazar yeri, çevre düzenlemesi tamamlandıktan sonra hizmete açılacak.

Bayraklı’da mevcut pazar yerleri modernize edilirken yenilerinin temeli atılıyor. Temeli atılan projeler de kısa süre da tamamlanıyor. Bayraklı Belediyesince temeli kısa süre önce atılan Osmangazi Mahallesi’ne yapılan pazaryerini tamamlandı, çevre düzenlemesinde sona yaklaşıldı.

Bu pazar yeri bir başka!

4 BİN 332 METREKARELİK ALAN

İdari binaların da bulunduğu pazaryeri 3 kısımdan oluşuyor ve 4 bin 332 metrekare alana sahip. İdari binada zabıta, güvenlik odaları, bay ve bayan tuvaletleri bulunuyor. Ayrıca pazar yerinde 16 araç kapasiteli bir de otopark yer alıyor. Kapalı pazaryerinin sol ve sağ kısımları ise trapez saç ile kapatıldı. Pazaryeri, Osmangazi Mahallesi ve çevresindeki mahallelerde yaşayan vatandaşların ihtiyaçlarına cevap verecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli Belediyesi’nden Esnafa Ramazan Desteği

Bu pazar yeri bir başka!

SOKAK ARASI PAZAR YERLERİ YAKIŞMIYOR

Kapalı pazaryerlerini ilçeye kazandırmak adına çalışmalarını sürdürdüklerini kaydeden Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Bugüne kadar ilçemize çok sayıda kapalı pazaryeri kazandırdık. Sokak arası pazaryerlerinin bu çağda bir kente yakışmadığını her fırsatta dile getiriyorum. Bir yandan mevcut pazar yerlerini modernize ediyoruz, bir yandan da yeni yerlerin temelini atıyoruz. Osmangazi pazar yerimizin temelini kısa süre önce attık. Arkadaşlarımız gece gündüz çalıştı ve pazar yerini tamamladı. Şuan çevre düzenlemesi yapılıyor. Kısa süre sonra açılışını gerçekleştireceğiz. Ayrıca Çay Mahallesi’ndeki pazar yeri inşaatımız tüm hızıyla devam ediyor. Onu da hızlı bir şekilde tamamlayacağız” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bayraklı Yeni Parklara Kavuşuyor

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.