Bozdağ’da Tatil Sevinci

İzmir Bozdağ’da tatil keyfi yaşanıyor. Ödemiş’in doğa harikası mahallelerinden Bozdağ hafta sonunu oldukça hareketli geçirdi. Karne sevincini yaşayan aileler Bozdağ’a akın ederken, günübirlik olarak hizmet veren Kayak Merkezi ile birlikte büyük yoğunluk yaşandı.

Hafta başından bu yana etkili olan kar yağışı ile birlikte beyaza bürünen Bozdağ Mahallesi hafta sonunda ziyaretçi akınına uğradı. İzmir başta olmak üzere çevre il ve ilçelerden gelen vatandaşlar özellikle dün günübirlik de olsa beyaz örtünün tadını çıkardı. Çeşitli illerden dağcılık kulüpleri de Bozdağ’daki kar havasını değerlendirdi.

Bozdağ'da Tatil Sevinci

İZMİR BOZDAĞ’DA TATİL KEYFİ YAŞANIYOR. ÖDEMİŞ’İN DOĞA HARİKASI MAHALLELERİNDEN BOZDAĞ HAFTA SONUNU OLDUKÇA HAREKETLİ GEÇİRDİ. KARNE SEVİNCİNİ YAŞAYAN AİLELER BOZDAĞ’A AKIN EDERKEN, GÜNÜBİRLİK OLARAK HİZMET VEREN KAYAK MERKEZİ İLE BİRLİKTE BÜYÜK YOĞUNLUK YAŞANDI. (ONUR ŞAHAN/İZMİR-İHA)

KAYAK MERKEZİ YOLUNDA UZUN KONVOYLAR
Kimi vatandaşlar Kayak Merkezi’ni tercih ederken kimi vatandaşlar da Bozdağ’da kar altındaki tarım alanlarında günü geçirmeyi tercih etti. 2013 yılındaki çığ felaketinin ardından ilk kez hizmet vermeye başlayan Kayak Merkezi’ne giden yolda yüzlerce araçlık konvoylar oluştu. Vatandaşlar Bozdağ içinde park yeri bulmakta zorlandı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Milletvekili Sındır, “Bosna Hersek’in açık denizlere ulaşımı engelleniyor!”

Çevredeki tarım alanlarında kartopu oynayıp kardan adam yapıp bol bol hatıra fotoğrafı çektiren ailelerin molalardaki tercihi salep oldu. Sucuk ekmek yapan işletmelerin önünde de kuyruğa geçen vatandaşlar sıra bekledi. Kestane, ceviz, bal, patates gibi ürünlerin satışını yapanlar da soğuk havaya meydan okudu.

Bozdağ’ın komşu yaylası Gölcük Yaylası’nın bir parça daha sessiz olduğu gözlenirken, vatandaşlar hafta sonu tatilini Gölcük’teki otellerde değerlendirdi. Bozdağ-Gölcük yolu üzerinde yer alan “A Tepesi” hatıra fotoğraflarının değişilmez noktası oldu. Vatandaşlar A Tepesi’nden hem karlar altındaki Gölcük’ün, hem Küçük Menderes Ovası’nın eşsiz manzarasını fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştirdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  EFES SELÇUK BELEDİYESİ İKLİM KRİZİ ÖNLEMLERİ İLE ENERJİ TASARRUFU SAĞLIYOR

“GELECEK HAFTA SONU DAHA YOĞUN GEÇECEKTİR”
Bozdağ Mahallesi’nin son yılların en hareketli hafta sonuna tanıklık ettiğini kaydeden Bozdağ Mahalle Muhtarı Halil İbrahim Otçu, “Geçtiğimiz hafta etkili olan kar yağışıyla birlikte Bozdağ ayrı bir güzelliğe kavuştu. Okulların da yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli’den çok sayıda ailemiz Bozdağ’a geldi. Şahsi araçların yanı sıra tur araçlarının da oldukça yoğun olduğunu görüyoruz. Binlerce araçlık bir sirkülasyon söz konusu. Kayak Merkezimizin de bu yıl itibariyle günübirlik de olsa faaliyette oluşu hareketliliği artırdı. Kayak Merkezi bölgemiz açısından önemli bir çekim noktası. Hava koşullarının böyle devam etmesi durumunda yarıyıl tatilinin ikinci hafta sonu bundan da yoğun geçecektir. Bu hareketlilik esnafımızın da yüzünü güldürdü. Karayolları’nın ve belediyelerimizin imkanlarıyla bölgemizdeki tüm yolları açık tutmaya gayret ediyoruz. Tüm vatandaşlarımızı yazın ayrı kışın ayrı güzel olan Bozdağ’a bekliyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.