Bornova’nın en yeni sakinlerine en sıcak ‘Hoşgeldin’

Bornova’nın en yeni sakinlerine en sıcak ‘Hoşgeldin’

Hayata Bornova’da gözlerini açan bebekler, Bornova Belediyesi‘nin  ‘Hoşgeldin Bebek’ paketiyle karşılanıyor. Ailelerin büyük memnuniyetle karşıladığı ‘Hoşgeldin Bebek’ paketlerinden, uygulamanın başladığı 2016 yılından bu yana 8019 adet teslim edildi.
Bornova Belediyesi, Bornova ailesine yeni katılan bebekler için hazırladığı hediyelerini sahiplerine teslim etmeye devam ediyor. Her yeni doğan bebek için, içinde fotoğraf albümü, zıbın, kundak ve organik oyuncak bulunan ‘Hoşgeldin Bebek’ paketleri ailelerine veriliyor. 2016 yılınan Mayıs ayında başlayan uygulama kapsamında bugüne kadar 8019 aileye hediyeleri ulaştırıldı.

Bornova Belediyesi muhtarlar aracılığıyla da ‘Hoşgeldin Bebek’ paketlerini dağıtırken isteyen aileler bebekleri 5 aylık olana kadar aşağıdaki merkezlerden hediyelerini teslim alabiliyor. Hediye paketlerindeki ürünler bebeğe ve çevreye zarar vermeyen malzemelerde üretiliyor.
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Çocuklarımız dünyamızın, ülkemizin, şehrimizin daha güzel bir yer olması için yepyeni umutlarla geliyor. Evlat sahibi olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşayan ailelerimizin yanında olmak için ‘Hoşgeldin Bebek’ uygulamasını başlattık. Her yeni doğan bebeğin dünyamız için bir umut olduğu bilinciyle onların yarattığı mutluluğu anne ve babalarıyla paylaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Süt için yollara tuz
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.