Bornova en güzel balkon ve bahçesini seçiyor

Bornova en güzel balkon ve bahçesini seçiyor

Bornova Belediyesi’nce bu yıl ikincisi düzenlenen “ Güzel Balkon –Güzel Bahçe Yarışması” başvuruları başladı. Yeşil dokusuyla tüm Türkiye’ye örnek olan Bornova’da, en güzel balkon ve bahçeler için 31 Ağustos 2016 tarihine kadar müracat edebilecek. Geçen yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi amaçlanan yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar, www.bornova.bel.tr adresinden ya da Bornova Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden temin edebilecekleri başvuru formunu doldurarak müracaat edebilecek. Başkan Olgun Atila Bornova’nın farkını göstermek için balkon ve bahçesiyle iddialı herkesi bu yarışmaya katılmaya davet etti.

 Bornova Belediyesi tarafından çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak, yeşil dokuyu arttırarak  kent içinde doğanın yaşamasını sağlamak,  görsel kalitesi yüksek kentsel mekanlar oluşturmak amacıyla düzenlenen ‘Güzel Balkon – Güzel Bahçe Yarışması’ başvuruları başladı.  Geçen yıl ilki düzenlenen ve geleneksel hale getirilmesi amaçlanan yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar, www.bornova.bel.tr adresinden ya da Bornova Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden, ya da muhtarlıklardan temin edebilecekleri başvuru formunu doldurarak müracat edebilecek. İlçe sınırları içinde yaşayan tüm vatandaşlara açık olan yarışmanın son başvuru tarihi ise 31 Ağustos 2016. Yarışmaya katılmak isteyen vatandaşların formlarını Bornova Belediyesi’ne ve ya muhtarlıklara teslim etmesi yeterli.
Fotoğraflar üzerinden değerlendirme
 Katılımcılar, değerlendirilecek balkon veya bahçenin en az 5 farklı noktasından alınacak renkli resimler ile birlikte başvuruda bulunacaklar. Yarışmada balkonun veya bahçenin CD ortamına yüklenmiş veya A3 boyutunda renkli baskısı alınmış fotoğraflar üzerinden değerlendirme yapılacak. “En Güzel Bahçe” kategorisinde katılacak olan vatandaşlar, yarışmaya konu olan bahçenin bulunduğu apartman  veya sitenin yönetim kurulu tarafından onaylanmış ve karar defterine işlenmiş belgesini başvuru esnasında sunmaları gerekiyor.
Jüri değerlendirmesi
Dereceye giren Güzel Balkon ve Güzel Bahçe kategorisindeki katılımcılar Bornova Belediyesi tarafından ödüllendirilecek ve tüm katılımcılara da Teşekkür Belgesi verilecek,
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “Evimiz olan Bornova’yı daha yeşil görebilmek, doğayı evlerimizde yaşatarak yeşili korumaya öncülük ediyoruz. Bu amaçla açtığımız yarışmamıza tüm vatandaşlarımızın katılımını bekliyoruz. Bornovımızın yeşil konusundaki farkını ve duyarlılığını da göstermeliyiz” dedi.
 ÖDÜLLER
‘GÜZEL BAHÇE’ Kategorisinde yarışmaya katılanlardan;
 BİRİNCİYE:    Bir Tam Altın
 İKİNCİYE:       Bir Yarım Altın
 ÜÇÜNCÜYE:  Bir Çeyrek Altın
‘GÜZEL BALKON’ Kategorisinde yarışmaya katılanlardan;
 BİRİNCİYE:    Bir Tam Altın
İKİNCİYE:       Bir Yarım Altın
 ÜÇÜNCÜYE:  Bir Çeyrek Altın
Bu haber ilgini çekebilir ->  Konak, Avrupa Partner ödülünü aldı
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.