Bornova Dev Organizasyona Hazırlanıyor

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Energie Cities’in Almanya’nın Heidelberg kentinde yapılan yönetim kurulu toplantısına katıldı. Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı’nın (COP21) sonuçları Aralık ayında Paris’te gerçekleştirilen toplantıda değerlendirildi. Ayrıca 1-2-3 Haziran 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Enerji Kentleri Ağı yıllık toplantısının Bornova’nın ev sahipliğinde yapılacağı ile ilgili de konuşuldu. Başta Türkiye olmak üzere adaylık sürecindeki diğer ülkelere de açılım sağlayacak olması nedeniyle, stratejik olarak ne kadar önem arz ettiğinin altı çizildi.

Bornova Dev Organizasyona Hazırlanıyor

Bornova Türkiye’de öncü bir kent

Bu haber ilgini çekebilir ->  AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli'den Ramazan Bayramı Mesajı “O güç, bizim içimizde…”

Üyesi olduğu yönetim kurulu toplantısında konuşan Başkan Olgun Atila, Bornova’yı ortak akılla yönettiklerine dikkat çekerek, ”Haziran ayında ev sahipliği yapacağımız toplantıya çocuklarımızın geleceğiyle ilgili duyduğumuz sorumluluğun bilinciyle hazırlanıyoruz. Bunun için de üniversiteler ve sivil toplum örgütlerimizle birlikte bir farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Bir sanayi kenti olarak çevre ve enerji verimliliği konusunda kentsel gelişimimizin daha sağlıklı ilerlemesi için diğer kuruluşlara örnek olmak istiyoruz. İzmir Türkiye’nin en Batısı, Avrupa’nın ise en Doğusu. Bu anlamda Bornova’dan doğan ışığın Türkiye’nin aydınlamasına her zaman öncülük ettiğini vurgulamak istiyorum” diye konuştu.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Karabağlar Belediyesi’nden bayram dayanışması

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ayrıca Heidelberg Belediye Başkanı Eckart Würztner’i makamında ziyaret etti. Almanya’da olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, misafirperverlikleri için Eckart Würzner’e teşekkür etti.  Aynı zamanda Avrupa Enerji Kentleri Ağı (Energy Cities)  Yönetim Kurulu Başkanı olan Würzner ise Heidelberg’i son 15 yılda bir emekli-turizm kenti, nasıl bilgi endüstrisi merkezi yani bacasız sanayi kentine dönüştürdüklerini, uzun vadeli stratejik planlamalarını ve özellikle kent planlamasında yaptıkları sıfır enerji/pasif enerji konut bölgelerini detaylı bir şekilde anlattı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.