Bornova Büyük Park yenileniyor

Bornova Belediyesi, ilçenin en eski parklarından olan Büyük Park’ta yenileme çalışmalarına başladı. Vatandaşların öneri ve talepleri doğrultusunda hazırlanan proje ile park, daha kullanışlı hale gelecek

İlçe genelinde iki yılda 28 yeni park yapan 77 parkı da tamamen yenileyen Bornova Belediyesi önemli bir projeyi daha hayata geçiriyor. İzmir’in simge alanlarından biri olan Büyükpark’taki havuz ve çocuk oyun alanını yepyeni bir görünüme kavuştaracak projenin çalışmaları başladı.

Vatandaşlardan gelen talep ile öneriler doğrultusunda hazırlanan yenileme çalışmaları kapsamında parkta bulunan havuz, kuru havuz yapısıyla modern bir yapıya kavuşacak. Havuzda ayrıca müzik ve ses sistemleri sayesinde ziyaretçilerin keyifli vakit geçirmesine olanak sağlanacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  İçişleri Bakanlığı'ndan Ramazan ayı genelgesi

Bornova Büyük Park yenileniyor

 Çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için özel alan

 Büyük Park’taki yenileme çalışmaları kapsamında çocuk oyun alanı da daha modern ve kullanışlı bir yapıya kavuşacak. 0-5 yaş ve 5-12 yaş gruplarına hitap edecek oyun alanına, özellikle engelli çocuklarımızın ergonomik açıdan rahat erişimini sağlayabilecek. Çocukların hem fiziksel hem de zihinsel gelişimlerini artıracak aktiviteler bulunan oyun alanının zemini minik misafirlerinin zarar görmelerini önlemek için renkli dökme kauçuk ile kaplanacak. Alan ayrıca, çocukların bir arada oynayabileceği birbirinden farklı zemin oyunlarını da barındıracak.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Büyük Park’ın tarihi öneme sahip bir alan olduğunu hatırlatarak,  “Büyük Park için hazırladığımız yenileme projesiyle Bornova’nın simge mekanlarından olan bu alan, modern ve daha kullanışlı bir hale gelecek. Parkın merkezinde bulunan havuz, modern bir tasarımla kuru havuz diye tabir edilen yapıya kavuşacak. Ayrıca yapılacak teknolojik donanımla havuz ziyaretçilerine özellikle de çocuklara keyifli zamanlar sunacak” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Milletvekili Sındır, “çiftçi borçlarının binde beşi tefeci faiziyle yapılandırılıyor”

Bornova Büyük Park yenileniyor

Gelişime katkı sağlayan çocuk oyun alanı

Büyük Park’ta yer alan çocuk oyun alanında da önemli revizyonların yapılacağını söyleyen Başkan Atila “’Evimiz olarak gördüğümüz Bornovamızın en değerli bireyleri olan çocuklarımıza eşsiz bir alan kazandırmak için Büyük Park’taki oyun alanını daha kullanışlı bir şekilde tasarladık. Engelli çocuklarımızın da rahatlıkla kullanabileceği oyun gruplarıyla minik bireylerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimlerini artıracak bir alanı hayata geçiriyoruz. Ayrıca çocuklarımızın birbirleriyle etkileşime geçip sosyalleşmelerine katkı sağlayacak ve çeşitli oyunları kendi kendilerine kurabilecekleri oyun bölgelerini de çocuklarımızın hizmetine sunacağız” şeklinde konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.