Bekle’den hassasiyet mesajı

Bekle’den hassasiyet mesajı

İzmir’i ve tüm vatandaşlarımızı büyük üzüntüye boğan yangınları yerinde inceleyen AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, İzmirliler ile el ele vererek yangınların yaşandığı bölgeleri yeniden doğal bitki örtüsüne kavuşturacaklarını söyledi

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, tüm yurtta üzüntü ve tedirginlik yaratan yangınların yaşandığı bölgeyi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile birlikte yerinde inceledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, İzmir Valisi Erol Ayyıldız, AK Parti İzmir Milletvekili Alpay Özalan, MHP İzmir Milletvekili Tamer Osman Ağaoğlu, İZTO Başkanı Mahmut Özgener ve İzmir Orman Müdürlüğü yetkililerinin de hazır bulunduğu toplantıda vatandaşlar ve basın mensupları bilgilendirildi.

Yaklaşık 55 saat süren yangınların tüm İzmirliler’i ve vatandaşlarımızı yasa boğduğunu söyleyen AK Parti Milletvekili Cemal Bekle, yanan alanların yeniden ağaçlandırılması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. Bekle yaptığı açıklamada, “Saatlerce ciğerlerimiz yandı. Hepimiz oldukça üzgünüz. Doğal yaşam ve ağaçlarımız bizim için her zaman çok önemli olmuştur. Bu konuda gereken herşey yapılacaktır. Vatandaşlarımızın bundan asla şüphesi olmasın. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da vatandaşlarımızdan orman yangınları konusunda hassasiyet göstermelerini istiyoruz.

Son bir kaç gündür İzmir ve Muğla çevresinde yaşanan, hafızalarda kuvvetli şüphe uyandıran bu menfur orman yangınlarının üzücü olduğunu dile getiren Cemal Bekle, “Her ne kadar konuyla ilgili tüm kurum/kuruluş ve duyarlı vatandaşlarımızın en başından beri zamanında müdahale ederek söndürme çalışmaları ile süreç en az zararla atlatılmaya çalışılsa da bizim için yok olan en küçük fidan, kaybedilen en ufak canlı bile büyük bir kayıp demektir. Bu süreçte konuyu yakından takip eden Tarım ve Orman Bakanlığımız, Orman Genel Müdürlüğümüz, Orman Bölge Müdürlüklerimiz, İzmir’in önemli STK temsilcileri ve yangın söndürme ekiplerimize destek veren, yardımını esirgemeyen duyarlı vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bakanımız da 3 milyon fidanın ekileceğinin müjdesini verdi. Bu tarihi gün, akıllarda kalsın diye 11. ayın 11’i özellikle seçildi. İnşallah, bu tarihi güne hep birlikte şahit olacağız” dedi.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.