Bayraklı’nın karikatüristleri başarıya doymuyor “Onlarla gurur duyuyoruz”

Bayraklı Belediye Başkan Hasan Karabağ, Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin bu yıl 9. kez düzenlediği “Hayvan Hakları” konulu karikatür yarışmasında ödüllere ambargo koyan Bayraklı’nın karikatüristlerini makamında ağırladı. Tüm yarışmacılara saat hediye eden Başkan Karabağ, “Çocuklarımızla gurur duyuyoruz. Belediye olarak karikatür sanatına ayrı bir önem veriyoruz” dedi.

Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi’nin birbirinden yetenekli çocukları Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin bu yıl 9. kez düzenlediği “Hayvan Hakları” konulu karikatür yarışmasında büyük başarı göstermişti. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, yarışmada 2 birincilik, 1 üçüncülük, mansiyon ve sergileme ödülü kazanan genç karikatüristleri makamında ağırladı.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Spor Var Engel Yok

Bayraklı’nın karikatüristleri başarıya doymuyor “Onlarla gurur duyuyoruz”

‘KARİKATÜR YARIŞMASI DÜZENLİYORUZ’

Karikatüristlerle gurur duyduklarını dile getiren Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, “Karikatür sayfalarca yazıdan ya da dakikalarca konuşmadan daha etkili oluyor. Karikatür atölyemizde gerekten çok başarılı öğrencilerimiz var. 75. Yıl ve Muhittin Erener Semt Merkezlerinde çocukların karikatüre olan ilgileri beni oldukça mutlu ediyor. Yarışmalara katılmak, ödül almak hangi dalda olursa önemli. Belediye olarak karikatüre ayrı bir önem veriyoruz. Belli periyotlarla çıkan ‘Bayraklı mizah’ isimli bir dergimiz var. Ayrıca bu yıl ulusal karikatür yarışmasının ikincisini düzenliyoruz” dedi. Başkan Karabağ yarışmaya katılan tüm yarışmacılara saat hediye etti.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Aliağa'da Üreticiye Destek Sürüyor

YARIŞMADA DERECEYE GİRENLER

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin düzenlediği yarışmacının birinci kategori 3. ve 4. sınıflarda Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyesi adına yarışan Durmuş Yaşar İlköğretim Okulu öğrencisi Mine Şakar ile 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Yağmur Bayram eşit puan alarak birinciliği paylaştı. Muhittin Erener Semt Merkezi’nde karikatür eğitimi alan 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Şeyda Yıldırım ise karikatürüyle üçüncülüğü elde etti. Durmuş Yaşar İlköğretim Okulu öğrencileri Zeynep Şeker ve Asya Karakaya ise karikatürleriyle mansiyon ödülünü aldı. Yarışmada; birinci kategori 3. ve 4. sınıflarda Durmuş Yaşar İlköğretim Okulu öğrencisi Şevval Nehir Altan, Mine Şakar ve Melek Nurten Akkaş ile 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Feyza Sütçü; ikinci kategori 5. ve 6. sınıflarda 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencisi Hatice Gömeç, Üçüncü kategori 7. ve 8. sınıflarda Mustafa Uygur İlköğretim Okulu öğrencisi Beyzanur Önen’in eserleri sergilemeye layık görüldü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.