Başkan’dan muhtarlara asfalt müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 13 ilçenin muhtar ve aileleriyle Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki iftarda buluştu. Kocaoğlu, muhtarlara “Büyükşehir tarihindeki en büyük asfalt ihalesinin” yapıldığını müjdeleyerek 30 ilçede hızlı bir şekilde çalışmalara başlanacağını söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin geleneksel iftar buluşmalarının konuğu, bu kez kentte görev yapan muhtarlardı. Önceki yıllarda olduğu gibi muhtarlara iki ayrı gününü ayıran Başkan Kocaoğlu, ilk olarak “Kuzey bölgesi” olarak tanımlanan 13 ilçenin muhtarlarını ağırladı. Aliağa, Çiğli, Foça, Karşıyaka, Menemen, Bayraklı, Konak, Karabağlar, Bergama, Kınık, Dikili, Karaburun ve Narlıdere ilçelerinden 622 muhtar ve ailelerinin davetli olduğu iftar sonrası konuklara seslenen Başkan Aziz Kocaoğlu, Ramazan’ın İslam aleminin en kutsal ayı olduğunun altını çizerek terörü lanetledi; birlik, dayanışma ve barış çağrısını yineledi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  CHP'li Sertel: “Hem insan hem de virüs taşıdılar”

En güzel dilek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı şöyle konuştu:

“Ülkemizin içinden geçtiği durum bizlere zor günler yaşatıyor. Bu terör belasının üstesinden hep birlikte gelmek, hep birlikte terörü lanetlemek, hep birlikte şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize sahip çıkmak zorundayız. Bu zor günlerde hepimize düşen kutsal görev, birlik beraberliğimizi tekrar güçlendirmektir. Ülkenin selameti için, gelecek nesiller için bu ülkeyi kurtaran ve kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e layık olabilmek için hep birlikte çalışmak zorundayız. Bu Ramazan ayının ülkemizin birlik ve beraberliğine, bölünmezliğine vesile olmasını diliyorum.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Sel Felaketinin Yaraları Sarılıyor

1 milyar liralık asfalt ihalesi

Bölgedeki bütün muhtarların taleplerini göz önüne aldıklarını bildiren Başkan Aziz Kocaoğlu, “Biz gereğini yapmak üzere asfalt, su şebekesi, kanalizasyon yenileme ve dere ıslahı gibi çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak tarihimizin en büyük asfalt ihalesine girerek, 1 milyar liraya yakın asfalt ihalesi aldık. Hızlı bir şekilde de 30 ilçede çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

Muhtarlarla ikinci buluşma Perşembe günü

Kuzey bölgesi muhtarları ve aileleriyle bol bol sohbet edip hatıra fotoğrafları çektiren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu, Perşembe gecesi ise Güney bölgesinde kalan 17 ilçenin muhtarlarıyla, yine Tarihi Havagazı Fabrikası’ndaki iftarda bir araya gelecek.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Çiğli'de Liseler Arası Öykü Ödülü İçin Başvurular Başladı

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.