Başkan Selvitopu İlçenin Nabzını Kadınlarla Tutuyor

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun, hem belediye projelerini anlatmak, hem de soruları yanıtlamak amacıyla katıldığı semt merkezlerinde kadınlarla kahvaltı buluşmaları başladı. Etkinliğin ilk durağı Esendere Semt Merkezi olurken, Toplantıda konuşan Başkan Selvitopu, Karabağlar’a kimlik kazandıracak projeleri hayata geçireceklerini vurguladı ve bu projelerin Karabağlar’ın geleceğine yön vereceğini söyledi.

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği buluşmada,  Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu ve eşi Fügen Selvitopu’nu çok sayıda kursiyer kadın karşıladı. Samimi bir ortamda geçen ve kadınların yöresel lezzetler sunduğu kahvaltıda Başkan Selvitopu,  kadınların sorularını yanıtladı, projeler hakkında bilgiler verdi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Bakan: "10 bin ton çöp aylardır Türkiye limanlarında bekliyor!"

Semt merkezlerini kadınlar sahiplendi

Semt merkezlerine önem verdiklerini ve şu anda yedi olan semt merkezi sayısını arttırmayı hedeflediklerini belirten Başkan Selvitopu semt merkezlerini kadınların sahiplendiğinin altını çizerek,  “Tahsin Yazıcı Mahallesi’nde üç bin metrekarelik yer var. Burayı semt merkezi yapacağız. İçinde nikah, toplantı salonu, otopark gibi bir semt merkezinde ne olması gerekiyorsa olacak. Buna önem veriyoruz. Orası bitince yine kadınlarımız sahiplensin istiyoruz.” dedi.

Projelerimiz Karabağlar’ın geleceğine yön verecek

Karabağlar’da yakında başlayacak olan 200 yatak kapasiteli kız yurdu, Uzundere’de Gençlik Merkezi, Karabağlar’a yakışacak bir meydan, kentsel dönüşüm gibi projeleri hayata geçirecekleri de vurgulayan  Selvitopu, “Karabağlar’a kimlik kazandıracak projelerin peşinde olacağım. Bu projeler Karabağlar kentinin geleceğine yön verecek.” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  BAŞKAN BATUR’DAN BAYRAM MESAJI: Dara düşenin yanında olduk

Başkan Selvitopu İlçenin Nabzını Kadınlarla Tutuyor

Başkan Selvitopu son olarak SODEM(Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği) sosyal proje dalında geçtiğimiz yıl kurdukları “Kavacık Kadın Kooperatifi” projesiyle Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun elinden ödül aldıklarını belirterek bu projeye çok önem verdiklerini, kooperatife her türlü desteği sağlayacaklarını ifade etti.

Mart ayı sonuna kadar sürecek

Konuşmanın ardından kadınlar Başkan Muhittin Selvitopu ve eşi Fügen Hanım’la günün anısına toplu fotoğraf çektirdi. Semt merkezi kadınlarıyla kahvaltılı buluşmaların Mart ayı sonuna kadar süreceği belirtildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.