Başkan Karabağ’dan Atatürk Mesajları

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şube üyeleriyle bir araya geldi. Başkan Karabağ, “Türkiye’nin başına şu anda ne geliyorsa Atatürk yolundan ayrılması ve uzaklaştığı için geliyor. Yurtta Sulh Cihanda sulh ilkesinden giderek uzaklaştık” dedi.

Başkan Karabağ, Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Halil Taşçı ve dernek üyelerini Dünya Barış Anıtı’nda ağırladı. Başkan Karabağ, Gaziler Derneği ile ilişkisinin uzun yıllara dayandığını söyledi. Başkan Karabağ, “Türkiye’nin başına şu anda ne geliyorsa Atatürk yolundan ayrılması ve uzaklaştığı için geliyor. Atatürk’ten uzaklaştıkça kadın cinayetleri, savaş bombalar giderek ülkemizi sardı sarmaladı. Yurtta Sulh Cihanda sulh ilkesinden giderek uzaklaştık. Mümkün olduğu kadarıyla Atatürk sevgisini ve değerlerini Bayraklı’da milli bayramlarda ve çeşitli etkinlikler yaparak ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. Geçmişini unutanlar, geçmiş değerlerini unutanlar geleceğe bir şeyler taşıyabilen insanlar değildir. Siz değerli gaziler ve şehit aileleri anısına bir anı duvarımız var. Burada anneler gelir zaman zaman çiçek koyar. Bugünlerde üzücü olaylar yaşıyoruz. Ankara’da saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarının ve milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Bu haber ilgini çekebilir ->  Deprem yardımlarının Ramazan kolisi yapılması Meclis gündeminde!

Başkan Karabağ'dan Atatürk Mesajları

SAVAŞIN NE DEMEK OLDUĞUNU BİZ BİLİYORUZ

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Karşıyaka Şube Başkanı Halil Taşçı ise, kendilerine verdiği destek ve ilgisinden dolayı Başkan Karabağ’a teşekkür etti. Karabağ, “Türkiye bir cehenneme dönüyor. Ortadoğu’da kimin ne yaptığı belli değil. Doğudaki ilçelerimiz savaş alanı gibi… Son zamanlardaki olaylarda şehitlerimiz var. Acımız büyük. Biz savaşa katılan gaziler olarak savaşın ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Türkiye hepimize yetecek büyüklükte. Dün Çanakkale’de, Kıbrıs’ta, Kore’de kimsenin ırk ayrımı yapılmadan omuz omuza çarpıştığımız bu ülkede bu günde aynı şekilde barışın olmasını istiyoruz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.