BALBAY: “MAARİF VAKFI AKP’NİN MARİFET VAKFI OLACAK”

CHP İzmir Milletvekili ve TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Mustafa Ali Balbay dün gece Meclis’te kabul edilen Maarif Vakfı Kanununa ilişkin önemli saptamalarda bulundu.

Balbay “kurulan Maarif Vakfı AKP için bir Marifet Vakfı’dır.  Çünkü bu vakıf ile yıllardır beraber yürüdükleri ve paralel yapı diye adlandırdıkları cemaate karşı,onun yerini biz alır mıyız, kendi vakfımızı kurup bununla yolumuza devam edelim, düşüncesinin bir sonucudur” diye konuştu.

AKP iktidarının kendisine yeni bir paralel yapı kurduğunu 1981 yılından beri var olan Milli Eğitim Vakfını kullanmamasının da bunun bir göstergesi olduğunu ifade eden Balbay açıklamalarına şöyle devam etti:

Bu haber ilgini çekebilir ->  Büyükşehir'den Otobüs Desteği

“Çinlilerin bir sözü var, diyor ki: “Bir yıl sonrasını düşünüyorsan tohum ek, on yıl sonrasını düşünüyorsan ağaç dik, yüzyıl sonrasını düşünüyorsan toplumu eğit.” Eğitim, dört beş kuşak sonrasına hitap eden büyük bir değerdir.  Ancak AKP Hükümeti, değil yüz yıl sonrasını yarını bile hesap edemeyen, düşünemeyen bir durumdadır. Çünkü dün ne istediniz de vermedik? diye sitem ettiklerinin okullarını, kurdukları bu vakıf ile bir an önce ele geçirmeyi hedefledikleri, yarın ne olursa olsun bugün biz alalım da devamına sonra bakarız zihniyeti ile hareket ettikleri açıktır.”

Bu haber ilgini çekebilir ->  Buca’da sanatın temeli gençlik merkezlerinde atılıyor

Kurulan bu vakfın ise bir yıl sonra uygulamalarının çok farklı sonuçlar doğuracağını iddia eden Balbay, ”Devletin var olan gücüne güvenmeyip, AKP devleti kurulmaya çalışılıyor ve devletin bütün olanakları ekonomik kaynakları bu vakıflar eliyle kullanılıyor” dedi.

Balbay 14 yıllık AKP iktidarları döneminde Milli Eğitim Bakanının 6 kez değiştiğini, gelen her bakanın eğitim sisteminde pek çok olumsuz değişikliğe gittiğini ve ülkemizde eğitim-öğretimin iktidar eliyle yok edildiğini ifade etti.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.