Aliağa Kültür Merkezi ihalesi yapıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Aliağa’ya yapılacak Kültür Merkezi için yapım ihalesini tamamladı. Merkezde konferans ve yemek salonları ile derslikler, kütüphane, çok amaçlı salon ve mini anfili toplanma alanı da yer alacak.

Narlıdere, Bornova, Çiğli, Altındağ, Selçuk ve Gültepe’de hizmete aldığı kültür merkezi ve cemevleri ile Alevi inanç ve kültürünün yaşatılmasında önemli bir ihtiyaca cevap veren İzmir Büyükşehir Belediyesi,  Aliağa Kültür Merkezi için yapım ihalesi gerçekleştirdi.

Aliağa Kültür Merkezi ihalesi yapıldı

Kurtuluş Mahallesi’nde yaşama geçirilecek olan  Aliağa Kültür Merkezi; bodrum, giriş ve 1. kat olmak üzere toplam 3 kat olarak inşa edilecek. Bodrum katında garaj, mutfak, depo ve servis alanları, giriş katında 115 kişilik konferans salonu,160 kişilik yemek salonu, 250 metrekarelik mini anfili toplanma alanı ve fuaye, birinci katında ise 160 metrekarelik çok amaçlı salon, 100 kişi kapasiteli 5 derslikli eğitim alanı ve kütüphanenin yer alacağı  proje, vatandaşlar için  yeni bir  buluşma mekanı olacak.

Bu haber ilgini çekebilir ->  2020 YILI EFES SELÇUK’TA “DAYANIŞMA YILI”

Sosyal, kültürel ve eğitim aktivitelerin de gerçekleştirilebileceği kültür merkezi, Şehit Bülent Kula Caddesi üzerinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait 1670 metrekarelik alanda inşa edilecek.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.